התאונה במחלף רוזמרין. צילום: עמית וקנין

בית המשפט לענייני תעבורה האריך את מעצרם של שני הנהגים, תושבי מזרח העיר ששיחקו במשחקים במחלף רוזמרין. אחד מהם איבד שליטה על הרכב והתנגש ברכבם של שוקי כהן ז"ל וענת כהן. ענת כהן עדיין מאושפזת בשערי צדק. מבית החולים נמסר כי מצבה משתפר.

מעצרו של החשוד המרכזי הוארך עד ליום חמישי הקרוב. כאמור לחשוד זה קיים עבר פלילי ועבר תעבורתי רלוונטי.

המשטרה בחנה סרטון מזמן התאונה, אך כפי הנראה, לפי שעה לא ניתן להוכיח באופן חד משמעי מהסרטון כי שני הנהגים אכן ביצעו משחקים אסורים על הכביש.

עו"ד סאהר עלי שמייצג את החשוד הראשון אמר בדיון הארכת מעצרו: "הוא משתתף בצער המשפחה ומאחל רפואה שלמה למאושפזת בבית החולים".

מעצרו של החשוד השני הוארך גם בשלושה ימים. השופט מהנא: "אכן רכבו של משיב זה לא היה מעורב פיזית בתאונה, אך עובדה זו איננה מעלה ואיננה מורידה, שכן עצם ההשתתפות במירוץ המכוניות מקיימת את יסודות העבירה".

עו"ד מאליק מנצור המייצג את החשוד השני: "לא היה מנוס בפני בית המשפט אלא להאריך את מעצר הלקוח שלי לאותם ימים אשר האריך למשיב הראשון, תוך עקרון של גזירה שווה. אני חושב שלא היה מקום לעשות גזירה שווה כי הפרמטרים ועברו של מרשי שונים משל המעורב השני. גם מבחינה התשתית העובדתית, רכבו של מרשי לא היה מעורב פיזית בתאונה. על כן היה מקום לשחרר אותו למעצר בית".

התאונה כאמור אירעה לפני כשבוע, ביום שלישי של חג ראש השנה והביאה למותו של תושב שכונת גילה שוקי כהן בתאונה במחלף רוזמרין. אשתו כאמור פונתה לבית החולים שערי צדק באורח קשה מאוד ומצבה מוגדר קשה.

שוקי כהן ז"ל. צילום: מהפייסבוק

בוחני תאונות הדרכים של המשטרה, פתחו כאמור בחקירה מאומצת שכללה איסוף נרחב של ראיות וממצאים הן בזירה והן לאורך הכבישים המובילים למקום התאונה במקביל לעדויות שנגבו ממעורבים ועדים לתאונה הקטלנית.