האומן 17. צילום: שלומי כהן

המלחמה על 'האומן 17' סיבוב שלישי: איש חיי הלילה, ירון שגב הכריז כי הוא יקים לתחייה את מועדון ה'אומן 17' ומתכנן לפתוח אותו בספטמבר. "הרמת את הכפפה שוב למען ירושלים. כואב לי על העיר הזו", אמר למיינט ירושלים. שגב כיום מנהל שני מועדונים נוספים בעיר: האומיה ופייר 28.

היו לא מעט אנשים שברכו על המהלך, ויש כאלה שהופתעו מאוד - הבעלים של המותג הירושלמי רובן לובלין והלל פרקש.

בסוף שנות ה־90 פתחו רובן לובלין והלל פרקש באזור התעשייה תלפיות את מועדון 'האומן 17', שלימים הפך להיות שם דבר בכל הקשור לסצנת חיי הלילה בישראל. בתוך מספר שנים נפתחו עוד שני מועדונים שנשאו את אותו שם ובאותה בעלות - האחד בחיפה, והשני בתל אביב.

אחרי שנסגר המועדון בירושלים, אנשי חיי הלילה גיא כהן וירון שגב יחד עם דרור נמיר עמדו לפתוח מועדון חדש בשם 'האומן סטריט' במקום שבו פעל האומן 17בחירת השם הסעירה את לובלין ופרקש, והם החליטו להגיש תביעה נגדם. הטענה החזקה ביותר של הצמד הירושלמי היתה העובדה שהמוניטין הטוב של 'האומן' ייפגע. המקום אירח די ג'יי מכל העולם והפך לאימפריה, עוד טענו כי הם לא מוכנים שישתמשו בשמם ויעשו להם נזקים.

מנגד טענו השאר כי מדובר על ה- hauman (אומן, עם שורוק) וכי זה שם הרחוב ואין מניעה להשתמש בשם הזה. ביוני 2016 הושגה פשרה בין הצדדים: המועדון החדש ייקרא רק באותיות לועזיות: hauman.

השבוע כאמור שגב החליט שוב לפתוח את המקום ושוב להשתמש בשם 'האומן 17' מה שיביא איתו שוב דיונים משפטיים.

"האומן 17 ייפתח בעזרת השם בספטמבר. תהיה פתיחה מחודשת בקונספט מיוחד - כמו הפורום בבאר שבע", הסביר ירון שגב למיינט ירושלים. הרעיון: כניסה בעלות סמלית ושתייה במחירים מוזלים. את המועדון יפעיל שגב יחד עם בחור בשם דניאל שיהיה אמון על הניהול.

שגב: "אני רואה את ירושלים הולכת ודועכת. מקווה שראש העירייה ייתן לנו גב. שייתן לנו לחזק הסטודנטים, לחזק את התרבות בעיר, ואני מאוד מקווה שהוא ירים את הכפפה ויעזור לירושלים.

"אנחנו רוצים להפסיק את העזיבה של הצעירים. הצד הכספי של ירושלים הוא לא מזעיר פנים. ואם אנחנו לא נרים את הכפפה ולא נעשה גם זה לא יהיה".

פרקש ולובלין טרם מגיבים לנושא שכן יחד הם משתפים פעולה בפרויקטים אחרים. בימים הקרובים נדע: או שתחזור עטרה ליושנה או שיגיעו הצדדים לפשרה.