כוכבית הצ'קלמז. צילום: רפי קוץ

בית משפט שלום האריך הבוקר (א') את מעצרה של הגננת החשודה בהתעללות בפעוטון בגילה, כוכבית הצ'קלמז ב-4 ימים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה בשישה ימים. 

נציג המשטרה אמר בדיון: "התווספו שתי תלונות נוספות מאז הארכת המעצר הקודמת".

עו"ד עמית בר טוב המייצג את הגננת אמר בדיון: "היא לא פגעה באף אחד מהילדים. אני מבקש לשחרר אותה למעצר בית. ביום חמישי היא התעלפה בחקירה. רק אחרי שהתעלפה הובא רופא לטפל בה".

"קיים חשד סביר למיוחס למשיבה", קבעה השופטת, "חשד זה התחזק במידה מסוימת מאז ההחלטה האחרונה. עם זאת אציין שיש עדיין נקודות רבות שיש לבדוק על מנת לבסס את החשד. החשדות מקימים מטבע הדברים עילת מסוכנות. מאחר שהגן סגור ייתכן ובהמשך ניתן יהיה לשקול חלופת מעצר בהתאם לעוצמת החשד הסביר ולהיקף החשדות שיתבססו. עם זאת בשלב זה קיימות עדיין פעולות חקירה בנות שיבוש שיש לעשות מאמץ מירבי לסיימן ולתת להן עדיפות. בנסיבות אלה אני מעריכה את מעצרה של המשיבה עד ל31.7 בשעה 11".

בשבוע שעבר הותר לפרסום שמה של כוכבית לאחר פניית מיינט ירושלים. "השיקולים בעד פרסום שמה של החשודה הכריעו את הכף", קבע השופט אריה רומנוב.

הארכת מעצר של כוכבית הצ'קלמז. צילום: ענת יורובסקי

המקרים בהם הצ'קלמז חשודה מתפרסים על פני מספר שנים. בעבר נחקרו מספר תלונות הקשורות להצ'קלמז, אך אלו לא הובילו להעמדתה לדין..

בדיון שנערך בשבוע שעבר צוין כי בתאריך ה- 14.07.19 המעון נסגר על ידי משרד העבודה. המשטרה חוקרת 9 מקרים, מתוכם שניים שקרו בשנים 2013 ו-2015. מדובר בתיקים שנחקרו בעבר, וכעת נפתחו לחקירה מחודשת.