חורף ירושלמי (צילום: רועי אלמן)

סוף שבוע קר מאוד: בלי שלג אבל עם הרבה משקעים, רוחות וקור, יחוו תושבי הבירה בימים הקרובים חורף ירושלמי למהדרין עם טמפרטורות שיתקרבו ל-0 מעלות, אחרי שבוע שאפשר להגדירו חמים, יחסית כמובן.

השינוי יחל כבר מחר (שישי) בבוקר אז יחל לרדת גשם שייפסק בהדרגה ויתחלף ברוחות חזקות החל משעות הצהריים. בערב הגשם יתחדש וילווה בסופות רעמים וברד. הטמפרטורות יהיה נמוכות מהממוצע לעונה ויגיעו בצהריים ל-10 מעלות ול-4 מעלות בלילה.

יום שבת צפוי להיות גשום וסוער אף יותר, עם ברד ורוחות בעוצמה חזקה. הטמפרטורות יגיעו בשיאן ל-7 מעלות בלבד. ביום ראשון תחול התקררות נוספת וגשם מקומי יוסיף לרדת לאורך שעות היום. הטמפרטורות יצנחו ל-2 מעלות בלבד בלילה. ביום שני בבוקר יהיה קר מאוד עם מעלה אחת בלבד.

בימים האחרונים גברה הציפייה ונפוצו שמועות על אפשרות ממשית לשלג בירושלים, אך נכון לעכשיו לא נראה שהמערכת הנוכחית תספק את החלום הירושלמי הלבן. חזאי אתר ירושמיים בועז נחמיה התייחס השבוע לנושא ואמר כי ״יש שמועות, רוב הציבור מחזיק בכל שמועה כמשהו באותו סדר גודל כמו תחזית אמתית. רובו לא טורח לגשת למקורות ולקרוא מה באמת חושבים שיהיה. מפה לשם הדרך קצרה לסימפטום "זאב, זאב". וכן, רק 72 שעות לפני שעת היעד אפשר לדבר על מה הולך להיות״.

בתוך כך, למאוכזבים מבניכם נזכיר כי חורף 2020 עדיין בעיצומו, וירושלים זכתה בעבר לקבל כמויות שלג משמעותיות אפילו בחודש מרץ, כך שהכל עוד אפשרי.