"שנת לימודים מוצלחת" מהעירייה וממשה ליאון

"שימוש ציני ולא חוקי בכספי התושבים": ברכת "שנת לימודים מוצלחת" ששוגרה לעשרות אלפי תלמידי ירושלים לתיבות הדואר לקראת חזרתם לבתי הספר והגנים ואף פורסמה על שלטי פרסום ועל גבי אוטובוסים ציבוריים, עליה התנוסס שמו של ראש עיריית ירושלים, משה ליאון עומדת עתה תחת ביקורת.

במכתב ששלח עופר ברקוביץ', יו"ר תנועת 'התעוררות' לליאון מתריע ברקוביץ' כי אם שלטי הפרסום לא יוסרו בתוך 3 ימים לא יהיה מנוס מהגשת עתירת בחירות.

"לאחרונה פורסמו ברחבי ירושלים שלטים המברכים את תלמידי ירושלים בשנת לימודים מוצלחת בשם ראש העירייה, משה ליאון. מודעות אלו פורסמו גם על גבי אוטובוסים ציבוריים", כתב ברקוביץ, "פרסום זה מהווה ניצול מחפיר של משאבי ציבור לתועלתך האישית, ופוגע בעקרון השוויון. הנך מתבקש לפעול באופן מידי להסרת השלטים, בתוך שלושה ימים ממועד קבלת מכתב זה, שאם לא כן, סיעת התעוררות בירושלים תאלץ להגיש נגדך עתירת בחירות".

בעתירה בחירות שהוגשה נגד ראש רשות מקומית לפני מספר שנים נקבע כי הצגת שמו ותוארו של ראש ראשות מקומית על שלטים שהרשות מפרסמת "אינה ראויה ויש להימנע ממנה" וזאת מטעמים של שמירה על עקרון השווין ומניעת שימוש במשאבי ציבור לתועלת אישית. עוד נקבע בעניין זה כי האיסור על שימוש בנכסי ציבור לתעמולת בחירות חל בכל זמן ואינה תלוי במועד הבחירות.

עופר ברקוביץ מסר בתגובה: "ליאון עושה שימוש ציני ולא חוקי בכספי התושבים בירושלים כדי לקדם עצמו בתעמולת בחירות אסורה. זה בהמשך להתנהלות בזבזנית ומנותקת בשיפוץ לשכתו בכמליון שח, בהגדלת תקציבי הטיסות שלו לחו"ל, במינוי מקורבים בסכומי עתק, ובתשלומים מוגזמים של רבע מליון שח לאמנים באירוע בודד.

ליאון לא צנוע בהתנהלותו, לא דבק בשלטון החוק, מבזבז כספי ציבור, ולא עומד בנורמות השלטוניות המצופות  מראש עיריית בירושלים. אם ליאון היה דואג לתלמידים בירושלים ולא לעצמו הוא היה משקיע את התקציב שהלך לפרסום שמו בפעילות עבור התלמידים".

מעיריית ירושלים נמסר: "היועץ המשפטי לעירייה אישר את השילוט המדובר, במיוחד שאנחנו רחוקים מתאריך הבחירות לרשות המקומית המתוכנן לסוף שנת 2023. סיעת התעוררות מוזמנת בכל עת להיכנס לקואליציה ולתרום לעשייה בעיר שלנו".