עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן

פרישה מרצון או הדחה? ראש אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) זאב גולדברג יסיים את תפקידו לאחר 6 שנים - כך נודע ל"מיינט ירושלים". בעירייה מציינים כי גולדברג ביקש לסיים את תפקידו אך גורמים המעורים בנושא אמרו למיינט כי בשבועות האחרונים פועל ליאון להחליף את גולדברג באיתן לוי, שכרגע משמש כמנהל בית המשפט לעניינים מקומיים

גולדברג נחשב למנהל מוערך בעירייה, הוא מכהן בתפקיד מ-2013 ומכיר היטב את האגף. גולדברג אמור לצאת לפנסיה בעוד שנתיים, אך ליאון החליט להדיח אותו מתפקידו כבר עכשיו. מקורביו טוענים כי הוא קיבל את ההודעה בפתאומיות אך לא מתכוון להילחם בהחלטה.

אגף שפ"ע נמצא בלב הבטחות הבחירות של ליאון. בנוסף לרפורמה בניקיון העיר, הבטיח ראש העירייה לטפל במצב הכבישים, המדרכות והפארקים העירוניים- כולם באחריות שפ"ע. "השנה שילשנו את תקציב שפע" אמר בחודש פברואר האחרון, "השנה תושבי ירושלים ירגישו את השינוי". את סגנו, יוסי דייטש, מינה למחזיק התיק. דייטש מקיים סיורים תכופים עם האגף בעיר, אולם גורמים בעירייה טוענים שליאון מידר אותו מההחלטה על המינוי החדש

במקומו של גולדברג, ימונה כאמור איתן לוי, שעד כה שימש כמנהל בית המשפט לעניינים מקומיים. לוי עדיין לא עבר מכרז וישמש כמנהל האגף בפועל, עד אשר יעבור הליך מסודר. "מהלך הזוי" אמר היום גורם בכיר בעירייה בתגובה, "גולדברג הוא מנהל טוב, יודע את העבודה. הוא עוד שנתיים אמור לפרוש, למה להדיח אותו עכשיו? מילא היו מביאים מישהו שנחשב לתותח בתחום, אבל מה בידיוק קשור איתן לוי לשיפור פני העיר? בתפקידו הנוכחי הוא מנהל בקושי כמה עשרות אנשים, איך יתמודד עם אגף גדול כמו שפ"ע שמכיל מאות עובדים?".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה"לאחר שש שנים מאומצות פנה מנהל אגף שפ'ע במכתב בו ביקש להחליף לתפקיד פחות תובעני. הדבר אושר, לתפקיד יצא מכרז כמקובל, ועד אז מונה ממלא מקום״.