אברהם מצליח ז״ל | צילום: באדיבות המשפחה

אחרי חצי שנה: שרידי גופתו של אברהם מצליח ז"ל, הישראלי השני שנהרג באסון התרסקות המטוס באתיופיה זוהו היום (ד'). מצליח ז״ל, איש הייטק, היה אחד מ- 157 הנוסעים במטוס "אתיופיאן איירליינס" הוא היה בן 49 במותו.

ב-10.3.19 התרסק המטוס יחד עם שני ישראלים שהיו במטוס: שמעון ראם ואבי מצליח ז"ל. מתנדבי זק"א שפעלו רבות במקום אספו ממצאים ולפני כחודש זוהו והובאו לקבורה שרידי גופתו של המנוח שמעון ראם ז"ל. 

מיד עם התרסקות המטוס, הוציא ארגון זק"א צוות מתנדבים באישורו של ראש הממשלה שפעלו בזירת ההתרסקות באתיופיה במשך ימים רבים בעבודה סיזיפית ובתנאים קשים, באיתור ובאיסוף אלפי ממצאים שהתפזרו ברדיוס גדול ובמכתש בעומק של עשרות מטרים, שנוצר כתוצאה מהתרסקות של המטוס שהתרסק במהירות של כ- 600 קמ"ש.

"אבא שלנו היה הכי בעולם. זו טרגדיה שקשה לעכל, הוא היה אהוב על כולם ודאג לנו תמיד. כולנו פשוט אהבנו אותו", סיפרה בתו יעל לפני כחצי שנה.

שרידי המטור באתיופיה. צילום: EPA

יו״ר זק״א, יהודה משי זהב מסר: ״מתנדבי זק״א עשו מאמצים רבים לאתר שרידים בזירת התרסקות המטוס, עם הגעת הבשורה שאותרו מתוך השרידים שאספנו גם שרידי גופתו של אברהם מצליח ז״ל, בנוסף לזיהוי לפני כחודש של שרידי גופתו של שמעון ראם ז"ל, יודעים אנו שהשלמנו את המלאכה והקלנו בכך על המשפחות השכולות".

פרטים על הלוויה יבואו בהמשך.