כיכר ציון. צילום: אדווה חולי

לפני כשבוע חנכה העירייה את סיום עבודות השיפוץ בכיכר ציון במופע בהפתעה של הזמר סטפן לגר לאחר שנמשכו כארבעה חודשים וחצי.

למרות שעבודות השיפוץ בפועל כלל לא הסתיימו ודרושים עוד מספר שבועות עד להשלמת הפרויקט כולו, בחרה העירייה להקדים את טקס החניכה במעמד ראש העירייה היוצא, ניר ברקת.

למיינט ירושלים נודע כי עלות ההופעה החד פעמית אליה הגיעו מאות בודדות של צופים נאמדת ב-95 אלף שקלים.

כיכר ציון. עדיין משופצת. צילום: אדווה חולי

לשם השוואה, התקציב השנתי המיועד עבור פעילות פנאי ותרבות עבור אוכלוסיית הקשישים מטעם העירייה עומד על 250 אלף שקלים. כמו כן, תקציב המחלקה לאומנויות לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים נעמד גם בסכום של 100 אלף שקלים.

"הכיכר עדיין לא מוכנה בכלל, אבל כנראה ברקת רצה להספיק לחגוג עוד חגיגה אחת על חשבון הציבור למען עצמו וכל אלה שישלחו הביתה בקרוב", מסרה חברת מועצת העיר, ויו"ר רשימת 'מרצ' לורה ורטון. "חבל שאי אפשר היה לחכות ולעשות אירוע מכובד עם כיכר מוכנה. אני מאחלת לנו ראש עירייה חדש עם מצפון", הוסיפה.

העירייה: "לאחר שנים רבות נחנכה כיכר ציון המחודשת המהווה את הכיכר המרכזית במרכז העיר בה עוברים מידי יום עשרות אלפי אנשים. הכיכר עוצבה מחדש במסגרת תחרות אדריכלים בעיצוב ייחודי ומזמין.

"כחלק מחנוכת הכיכר וכדי לשתף את התושבים בחגיגה ולסייע לעסקים באזור, יזמה העירייה הופעה בהפתעה בה השתתפו אלפי צופים. עלות הפקת האירוע כולל כ-95 אלף שקלים, כולל עלויות האבטחה וכו'".