משה ליאון. צילום: רפי פרלשטיין

עכשיו זה רשמי: משה ליאון נכנס לתפקידו כראש עיריית ירושלים. בטקס שהתקיים הבוקר (ג') באולם מליאת המועצה, הועברו המושכות באופן רשמי, וניר ברקת נפרד מלשכתו בקומה השישית בכיכר ספרא אחרי עשור בתפקיד.

"אני יוצא בפעם האחרונה מלשכת ראש העיר, כראש העיר, אני בטוח שעוד אבוא לבקר פה את משה. אני מודה לאלוהים שהייתה לי זכות גדולה להוביל את העיר המורכבת והחשובה ביותר בעולם", אמר ניר ברקת בנאום הפרידה.

הוא הוסיף, "אנחנו מדברים על 120 חודשים בתפקיד, 151 ישיבות מועצה, 521 שבועות שכל שבוע מורכב כל כך, שרק מי שמכיר את האינטנסיביות של ירושלים מבין מה זה שבוע בלשכת ראש העיר ירושלים". לאחר שמנה את הישגיו, נפרד ברקת מצוות לשכתו והודה לכל אחד בשמו.

ברקת וליאון. צילום: רפי פרלשטיין

"תודה גם לאופוזיציה - תמיד קיבלתי את הביקורת והמחאות שלכם באהבה. יש לכם תפקיד חשוב, אני מבקש רק שתרחמו קצת על משה בקדנציה הראשונה". בסיום דבריו איחל הצלחה לראש העירייה הנכנס, והעניק לו את מפתח העיר.

ראש העירייה הנכנס, משה ליאון, נשא נאום על ההיסטוריה ארוכת השנים של משפחתו שעלתה ארצה, כשאביו שלום ליאון בן השמונים יושב בקהל ובוכה מהתרגשות.

ליאון: "אתגרים רבים עומדים לפנינו אך הראשון והחשוב שבהם בעיניי, הוא איחוד התושבים כולם תחת רוח טובה וחיובית. כל מה שעשיתי בחיים הכשיר אותי לרגע הזה. כל הניסיון והוותק שצברתי, כאיש כספים, כאיש ניהול וכאיש ציבור, הכל מתנקז אל התפקיד הזה, שהוא פסגת שאיפותיי ומשימת חיי האחרונה בשירות הציבור".

לאחר מכן הודה לניר ברקת על העברה המסודרת של התפקיד, ושיבח את רעייתו סתווית על העמידה לצידו לאורך חודשי הקמפיין האינטנסיביים.