לא הצליח להערים על מס הכנסה. צילום: shutterstock

עובדי מס הכנסה ערכו ביקורת היום (ב') ברחבי ירושלים, ביניהם בחנות לממכר פלאפל במאה שערים. אולם, לצד הפלאפל הם גילו כי במקום נמכרים גם ספרי קודש, אולם ההכנסות בגין מכירת הספרים אינן מתועדות כלל. בעל החנות הסביר כי הוא תורם את הכסף לאברכים.

הטענה: קיבל 30 אלף שקלים מאחיו

בהמשך בביקורת בחנות לממכר פירות וירקות, נמצאו הפקדות והעברות בנקאיות בחשבון העסק בסך 30 אלף שקלים שאינם מתועדים בספרים. הירקן טען שמדובר בכסף שקיבל מאחיו. בביקורת בבית מאפה בשכונה התגלה כי לא נרשמה קניית ביקורת שנערכה במקום מספר ימים קודם לכן ובכספת במקום נמצאו 2,200 שקלים במזומן אשר אינם רשומים.

במסעדה אחרת בירושלים נמצא כי בעל המסעדה לא דיווח על הכנסות בדך 118 אלף שקלים. הבעלים החליט להטיל את האחריות על הלקוחות ואמר: "חשבתי שהלקוחות ידווחו לרשות המסים".

ביקורות אלו ואחרות היו חלק מ-82 ביקורות בעסקים מענפי המסחר שערך בשבוע שעבר משרד מס הכנסה בירושלים ובסביבתה, 27 מתוכן נערכו בשכונת מאה שערים בבירה.

התוצאות מראות כי 12 אחוזים מכלל העסקים בירושלים שנבדקו לא רשמו הכנסות כנדרש לפי החוק, ובשכונת מאה שערים שיעור הליקויים היה גדול יותר והגיע ל-33 אחוזים מהעסקים.

הביקורות בעיר נערכו בסיוע משרד פקיד שומה חקירות ירושלים ובלווי של משטרת ירושלים – תחנת לב הבירה. במספר מקרים תושבי שכונת מאה שערים ליוו את הביקורות בהתגודדויות צעקות ובהשלכת חפצים, אך המבקרים ביצעו את הביקורות עד תומן.