קואופ ו'זול ובגדול'. צילום: יואב דודקביץ' ואדווה חולי

יממה לאחר שפורסם כי הרשת הירושלמית 'קואופ' נמצאת בקשיים כבר זמן מה ומוכרת סניפים, כעת נודע מדוע נאלצה הרשת לפנות להקפאת הליכים.

ביום ראשון השבוע היתה אמורה להיחתם עסקת ענק למכירת הנכסים של מרבית הסניפים של ה'קואופ' לבין רשת 'זול ובגדול'.על פי העסקה שנכשלה כל הנכסים בהם פועלים כ-15 סניפי רשת הקו אופ בעיר שטרם נמכרו יעברו לבעלות זול ובגדול. 

כמו כן מספר סניפים כגון: בית הכרם, נווה יעקב כבר נמכרו בחודשים האחרונים בנפרד למספר חברות נדל"ן ופעילות הקואופ הובטחה שם בשכירות לטווח רחוק. השלמת העסקה היתה מעבירה רק את בעלות הנדל"ן של הסניפים ומזרימה כספים רבים לקופת הקואופ ומצילים אותה

עכשיו, עם אישור הקפאת ההליכים, עולה הסבירות כי פרט לנכסים עצמם גם הסניפים והפעילות הקמעונאית תוצע למכירה.

רמי לוי שיווק השיקמה שבשעתו רשות ההגבלים מנעה מלוי לרכוש את סניפי מגה, לנוכח ריבוי פעילותו בעיר ובכדי לעודד  תחרותיות, יוכל אולי לרכוש חלק מסניפי הקואופ באמצעות רשת הבת המתפתחת שלו 'רמי לוי בשכונה' שהסניף הראשון שלה נחנך לפני כשנה בשכונת הוילות ברמות בדרך החורש.

מהקואופ נמסר: "אנחנו לא מתייחסים לכל דבר בנפרד. מרבית הנכסים של הרשת עומדים למכירה, חלקם כבר נמכרו כמו שאתה יודע, וחלקם מוצעים.

"גם בבקשת ההקפאה מצוין, כי סך הנכסים של הרשת עולה על סך החובות, והשאיפה בתקופת ההקפאה לבצע מכירה של סניפים מפסידים, ובמקומות אחרים לבצע עסקאות 'מכירה ושכירות חוזרת'".

מרשת זול ובגדול טרם נמסרה תגובה.