דני כץ ז"ל. צילום: יואב דודקביץ'

טרגדיה בכיכר ספרא: דני כץ, אחד משני הבכירים בעיריית ירושלים שנעצר בשבוע שעבר בחשד לשחיתות, נמצא אחר הצהריים (שני) מת סמוך לביתו שבשכונת קרית יובל. קרוב משפחה של כץ אמר בשיחה עם מיינט ירושלים כי "הוא דיבר על חווית המעצר שהייתה חוויה קשה. הקושי היה גדול מאוד. נכון למשטרה לבחון את הדברים. מדובר באדם ללא רקע פלילי. לא מדובר בעבירות חמורות. לא האמנתי שזה יכול להיות. שוחחתי איתו רק אתמול בלילה".

ממשטרת ירושלים נמסר: ״לפני זמן קצר הוזעקו השוטרים לכתובת בירושלים, בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה, בו עלה חשש לחייו של גבר בשנות ה-30 לחייו. השוטרים איתרו את את גופתו בסמוך לבניין מגוריו. נפתחה חקירה לברור הנסיבות״.

זירת האירוע (צילום: ענת יורובסקי)

כץ היה מנהל גנזך רישוי ופיקוח בעיריית ירושלים, והחשד המרכזי שהופנה כלפיו היה נושא ביטול דוח"ות חנייה.

עורך הדין ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות', שייצג את כץ מסר: "קיבלתי בתדהמה את הבשורה הטראגית. אני שולח את תנחומיי מעומק הלב למשפחה ומחזק אותה בשעה קשה זו".

מעיריית ירושלים נמסר: "ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנהלי ועובדי העירייה משתתפים בצער המשפחה על האבדן הכבד במות יקירם דני כץ ז"ל. עיריית ירושלים, אגף הרווחה והשירות הפסיכולוגי עומדים בקשר עם המשפחה, ויסייעו ככל הנדרש נוכח הטרגדיה הקשה. יהי זכרו ברוך".