חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

סדקים בקואליציה של ליאון? חבר המועצה, עו"ד יוסי חביליו ('מצילים את ירושלים') איים למרוד בקואליציה בישיבת המועצה, אם לא תקוים דרישתו לערוך ועדת הקצאות נוספת.

ועדת ההקצאות התקיימה היום (ג') כשעל סדר יומה עשרות רבות של הקצאות - רובם למוסדות חרדים. את הישיבה ניהל חבר המועצה מטעם ש"ס, חיים כהן, כשלצידו אליעזר ראוכברגר וחברי מועצה חרדים נוספים. מספר דקות לאחר תחילת הישיבה הגיע חביליו ולהפתעתו גילה כי היא נגמרה תוך 5 דקות.

מדובר על זמן שיא חריג, שכן בוועדת ההקצאות נהוג לעבור באופן פרטני על כל הקצאה ולאשרה, תהליך שלוקח זמן רב. כשהגיע חביליו גילה להפתעתו שהישיבה כבר הסתיימה. על פי מספר גורמים שנכחו במקום, באותו רגע הוא החל לצעוק על חברי המועצה החרדים, פנה לאנשי לשכתו של ליאון ואמר: "במידה ולא תתקיים ישיבה נוספת, אני מודיע לכם שבתור חבר קואליציה אני הולך להצביע נגד הקואליציה בישיבת המועצה".

מדובר על צעד חריג, שכן ראש העירייה מקפיד על משמעת קואליציונית הדוקה. מעטים המקרים, אם בכלל, שבקדנציה הנוכחית מרד חבר קואליציה בהחלטותיה. ישיבת המועצה תתקיים בעוד יומיים, ואם ליאון לא יתערב במהרה הוא עלול להיות מובך מול תושבי העיר ובעיקר מול יו"ר האופוזיציה עופר ברקוביץ', שיעשה מטעמים מהמרד

חיים כהן (ש"ס) מסר בתגובה: "הישיבה התקיימה בשעה שנקבעה, לאחר שהיה מעבר לאנשים שמחייב הקוורום (מספר מינימלי של משתתפים). נכחו כל אנשי אגף הנכסים כולל היועץ המשפטי של הוועדה והיא הוקלטה, הוסרטה ותומללה. אציין כי לא זכור לי שיש קריטריון בוועדה שאמורים להמתין לאדון חביליו".

יוסי חביליו סירב להגיב לכתבה.