ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

שבוע לאחר מותו הפתאומי של ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל, רופא המשפחה בקופת חולים 'מאוחדת', חברו הקרוב ומנהל המרפאה לשעבר, יעקב שרביט סיפר בשיחה עם מיינט ירושלים על השנים הרבות שעבדו יחד.

ד"ר אלי פיליפ טויטו הלך לעולמו בשבוע שעבר הותיר שכונה שלמה בהלם. פטירתו הפתאומית, כתוצאה מאירוע לב, הותירה תושבים ירושלמים רבים בהלם. ד"ר טויטו ז"ל היה הרופא המיתולוגי של שכונת הר חומה ותחתיו עברו אלפים רבים של מטופלים.

שרביט היה מנהל המרפאה בקרית ארבע שבה עבד ד"ר טויטו. במקביל למעברו של אלי פיליפ ז"ל לירושלים, גם שרביט עבר לעיר והפך למנהל התפעול של 'מאוחדת' במחוז ירושלים.

"אלי היה קודם כל בן אדם, הוא היה אהוב על כולם. הוא היה מלווה מטופלים שלו גם כשהם כבר היו עוזבים וגם כשהם היו ממשיכים לטיפולים בבית החולים. תמיד היה מתקשר לבדוק מה קורה איתם", אמר שרביט, "אין ספק שהוא ראה במקצוע שלו שליחות ולא רק עבודה, וכל מטופל שלו היה מרגיש את זה. הוא היה המוהל של בנים של הרבה מטופלים שלו".

שרביט נזכר בימים שלהם במרפאה בקרית ארבע. "מסביב לדלת שלו היה בלאגן, כולם רצו להיכנס אליו גם זה אומר לעמוד בתור שעות", סיפר, "מי שהיה מגיע אליו היה מרגיש שמדובר באדם מיוחד, וכך הוא גם היה מתייחס לכל מטופל שלו. הוא יחסר לנו מאוד".