הסניף החדש. בינתיים בודקים משפטית. צילום: קותי פונדמינסקי

הקרב על הקציצה, גרסת השבת: הסניף המיתולוגי של ענקית המזון מקדונלד'ס ברחוב שמאי בעיר נפתח לאחרונה מחדש ופועל גם בשבתות. בינתיים חברי המועצה החרדים כבר מתכננים את המלחמה הבאה. מספר חברי מועצה מהקואליציה כבר החלו לבחון בימים אלה דרכים משפטיות שיובילו לסגירת המקום. חלקם טוענים כי פתיחתו נוגדת את הסטטוס קוו העירוני

חבר המועצה יוחנן ויצמן, שידוע כ'לוחם השבת', כבר נמצא בסוד העניינים, אך בינתיים שומר על 'אש קטנה'. "אנחנו בוחנים בימים אלה משפטית וחוקית את המהלך", אמר אליעזר ראוכברגר, סגן ראש העירייה וממלא מקומו, והוסיף: "זה עצוב לי מאוד". המשנה לראש העירייה מטעם ש"ס, חיים כהן, אמר: "זה פורץ את גדר השבת בירושלים וחמור מאוד. אני בודק את הנושא מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה, ולאחר מכן אנהג לפי הוראת הרבנים".

חבר המועצה מטעם 'דגל התורה', אלחנן גרוסבוים, הודיע כי גם הוא מחכה להוראות רבני העיר. "חילול השבת כואב לי מאוד. אני לומד את העניין ואתייעץ עם הרבנים כיצד לפעול", אמר

מי שהפתיע הוא סגן ראש העירייה ישראל קלרמן. לדבריו, "מדובר בסניף שכבר פעל בעבר וכעת מחדש את פעילותו. זה כואב אבל לצערי אין מה לעשות". 

חבר המועצה אריה קינג מסר: "אני מקווה שכמו בעלי עסקים אחרים בעיר, גם במקדונלד'ס יסיקו במהרה את המסקנה שבירושלים שווה לשמור על קדושת השבת ולמכור מזון כשר כדי להיות בעל עסק רווחי".

תגובת מקדונלד'ס: "גורמים חרדים קיצוניים מנסים לפגוע בסטטוס קוו בירושלים באמצעות כפייה דתית על סניף מקדונלד׳ס אוריון במרכז העיר. אחרי שיפוץ מבנה קולנוע אוריון במרכז העיר ולאחר 20 שנות פעילות המסעדה בשבת, מקדונלד׳ס פתחה את מסעדת אוריון מחדש בהתאם לסטטוס קוו שהיה מקובל על כל הקואליציות החרדיות בעירייה. מקדונלד׳ס ישראל שמחה להפעיל 6 מסעדות בירושלים, מתוכן 4 כשרות הסגורות בשבת. מקדונלד׳ס מכבדת את שומרי השבת בירושלים וגם את אלו שלא".