פיני עזרא. צילום: פרטי

הבוקר (ראשון) הודיע חבר המועצה מטעם סיעת ש״ס פיני עזרא, כי יתפטר מהמועצה ולא ימשיך לקדנציה נוספת. "לאחר כ-3 שנים במועצת העיר ירושלים החלטתי לעזוב את תפקידי במועצה ולא להמשיך לקדנציה נוספת ולהתמקד בעסקי הפרטים ולעשות לביתי", אמר בשיחה עם מיינט ירושלים. חבריו הוסיפו וטענו כי "בשלוש שנים האחרונות שעזרא פעל במועצת העיר, הוא הזניח את עסקיו הפרטיים בחוץ כמעט באופן מוחלט בו בזמן שמשפחתו מתרחבת וגדלה. פיני הבין שאי אפשר לכהן כחבר מועצת העיר ולתת את כל הנשמה בעשייה הציבורית ובמקביל להתפרנס בכבוד, חברי מועצה לא מקבלים שכר. לפיכך קיבל בעצת משפחתו החלטה אמיצה לפרוש ממועצת העיר לטובת פרנסת משפחתו בכבוד".

אלא שמידע שהגיע ל״מיינט ירושלים״ דווקא מעלה תמונה שונה לגמרי באשר לסיבת ההתפטרות.  שעות אחרי שהכריז חבר מועצת העיר, פיני עזרא על סיום תפקידו בגלל ״סיבות אישיות״, גורם בכיר בספרא מתייחס להתפטרות ומוסר כי ההתפטרות באה על רקע דו״ח מבקרת העיריה, המתגבש בימים אלה לגבי התנהלותו של עזרא כחבר מועצה. לדבריו של אותו גורם בכיר ״מדובר בדוח חמור שעלול אף לדרוש לפתיחת הליכים פליליים״. לפי הערכות זהירות הדוח יפורסם בשבועות הקרובים לאחר שהיום הייתה אמורה להתקבל תגובתו של עזרא למקרים המועלים בדוח שעתיד להתפרסם.

עזרא החזיק בתיק מורשת מן המזרח ותפקודו זכה לשבחים רבים במגזר החרדי, בשל העובדה שלראשונה מזה שנים אורגנו בשנתיים האחרונות פעילויות תרבות לציבור החרדי בהפקות ענק שיצאו לדרך הודות למשאבים שגייס עזרא ממשרדי ממשלה. עזרא היה צפוי להתמנות לסגן ראש העירייה, התפטרותו התקבלה בהפתעה ומקורביו אומרים כי ההחלטה הגיעה לאחר שהוא חש מיצוי.

במקומו צפוי להיכנס למועצת העירייה צביקה אסולין, מספר 6 ברשימת ש״ס, שזכתה לחמישה מנדטים.

חבר המועצה המתפטר פיני עזרא מסר בתגובה: ״לפני כחצי שנה הופנתה אלי שאילתה ממבקרת העיריה אשר בדקה הליך טכני לתקצוב עירוני לאירועים, בפגישה אצל המבקרת עניתי בצורה מפורטת על השאלה. אין שום קשר בין התפטרותי לשאילתה הנ״ל״