צילום: שמעון פארג תיעוד מבצעי מד"א

טרגדיה בחופש הגדול: צעיר אברך חרדי כבן 25 טבע בחוף הדולפינריום בתל אביב. הדיווח התקבל הלילה על צעיר שנכנס למים ומאז אבד הקשר עמו. כוחות הצלה ומשטרה החלו בחיפושים נרחבים עד שנמצאה הבוקר סמוך לשעה 10:00 גופתו.

האברך יהושע בן פז, תושב גבעת שאול, למד בפוניבז', והותיר אחריו שני ילדים קטנים ואישה.

מקבלת הדיווח החלו כוחות משטרה וגורמי הצלה לבצע סריקות בחוף ובים בסיוע ספינות שיטור ימי, יחידת הצוללנים, מתנדבים ומסוק משטרתי שהוזנק למקום. רבים מבני משפחתו הגיעו לחוף בשעות הלילה.

מזק"א נמסר: "בהמשך לחיפושים הרבים בחוף הדולפנריום בת"א, לפני זמן קצר נמצאה גופתו של האברך כבן 25.  תודה ליחידת הצוללים שפעלו רבות מאז שעות הלילה המוקדמות".

צילום: שמעון פארג תיעוד מבצעי מד"א

החיפושים הלילה אחר הצעיר. צילום: דוברות המשטרה

החיפושים הלילה אחר הצעיר. צילום: דוברות המשטרה

חיים אוטמזגין מפקד יחידות המיוחדות של זק״א: "מייד בשיחה הראשונה עם המודיע הבנתי שמדובר באחד האירועים המוכרים לי לצערי מדי תקופת בין הזמנים, בהם יוצאים בני הישיבות לסביבה שאינה מוכרת להם מבלי להיות מודעים לסכנות שאינן ניראות לעין.

צילום: דוברות זק"א

החיפושים הלילה אחר הצעיר. צילום: דוברות זק"א

"מדובר באדם בוגר ואחראי אבא לשני ילדים קטנים שלא עשה כל פעולה של סיכון צפוי, נכנס למים בגובה המותנים יחד עם גיסו וברגע אחד גבר עליהם הים ונקלעו למצוקה, הגיס ששמע את צעקות העזרה לא הצליח לסייע ומיהר לצאת החוצה ולהזעיק עזרה, בתוך כשעה צוות נרחב של יחידת הצוללים כבר היה בזירה ביחד עם השיטור הימי ביצענו משימות חיפוש שניתן היה לבצע בתנאי הים הקשים. מייד עם אור הבוקר הצטרפו למאמצי החיפושים יחידת צוללים מחוז דרום של המשטרה וכן יחידת צוללי כיבוי אש להבה חילקנו את תא השטח לגזרות, כעבור שעה מצאו צוללי המשטרה את גופתו של המנוח בעומק כארבעה מטרים סמוך לשובר הגלים כשהוא ללא רוח חיים, מתנדבי זק״א טיפלו בכבוד המת בזירה".

פאראמדיק מד"א דניאל גוס סיפר: "סמוך לחצות הזעיקו אותנו לאירוע טביעה בים סמוך לדולפינריום, הגענו צוות ניידת טיפול נמרץ וראינו בחוף צעיר כבן 25 שהיה נסער, הוא סיפר לנו שהוא וצעיר נוסף נכנסו לשחות בים ובשלב מסויים שמע את חברו צועק ומייד לאחר מכן נעלם במים, הוא סיפר שיצא להזעיק עזרה ולמקום הגיעו מייד כוחות שיטור ימי, מסוק וכוחות גדולים שלאורך כל הלילה ביצעו חיפושים. הבוקר סמוך לשעה 10 צוות מד"א שנכח במקום האירוע חבר לשיטור הימי שמשה מהים צעיר כבן 25 ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו".