עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן

בא לשכונה בעל הבית החדש: ועדת ההקצאות בעירייה לא התכנסה מאז כינון הקואליציה העירונית כדי לאשר הקצאות חדשות למבנים, הסיבה: יו"ר הוועדה, המשנה לראש העירייה חיים כהן (ש"ס), מסרב לכנס אותה. 

על פי הנוהל שהיה נהוג בעירייה לאורך שנים, הדרג המקצועי בכיכר ספרא מתכנס בשבתו כוועדה מייעצת לוועדת ההקצאות, ולאחר מכן מאשרת הוועדה את המלצות הצוות המקצועי. לאורך השנים בחר ראש העירייה לשעבר ניר ברקת להחזיק את הוועדה הנחשקת צמוד לחזה - ובכך היא הפכה לחסרת משמעות, כשחברי הוועדה היו מתכנסים לדקות ספורות ומאשרים את כל המלצות הדרג המקצועי. 

לפי אותו נוהל, כדי שמועצת העירייה תאשר את ההקצאות, ההמלצות צריכות לעבור את אישור ועדת ההקצאות ואז הן מועברות לחותמת סופית של המועצה. אלא שהחלטתו של כהן לא לכנס את הוועדה תוקעת את כל ההקצאות בעירייה. ל"ידיעות ירושלים" נודע כי מזכיר העירייה עידו רוזנברג, שניסה לדבר על ליבו של כהן שיכנס את הוועדה לפחות בשלב הנוכחי כדי לשחרר את הפקק שנוצר מאז הבחירות המקומיות, נתקל בסירוב עיקש מצידו של יושב ראש הוועדה החדש.

כהן הסביר השבוע בשיחות סגורות כי מה שהיה הוא לא מה שיהיה. "הוועדה הייתה לאורך השנים חותמת גומי, כל ההמלצות היו עוברות על אוטומט, העידן הזה נגמר", מספרים מקורביו. "כהן קיבל לידיו את ההמלצות של הוועדה המייעצת, הוא מתכוון לעבור על כל סעיף וסעיף ועד שלא יבין כל הקצאה במדויק - הוועדה לא תכונס". 

כהן עצמו מסר כי: "כידוע לכבודו שאני במקור מדרום אמריקה ולכן הקריאה שלי איטית ויש הרבה חומר ופרוטוקולים לקרוא וללמוד וזה לוקח לי הרבה זמן. קצת סבלנות ובעזרת השם הכל יגיע על מקומו בשלום".