זירת התאונה בשדרות גולדה מאיר. צילום: רפי קוץ

לאחר שנעצר הלילה (א') החשוד השלישי (20) בדירת מסתור בגבעת שמואל, בית המשפט לתעבורה האריך את מעצרו של החשוד בתאונת פגע וברח בשדרות גולדה מאיר, נתנאל סנדרוסי בחמישה ימים (10.5). מעצרו של מקורבו הוארך בשבעה ימים. 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד השלישי ב-10 ימיםעל פי החשד, החשוד היה עם נתנאל סנדרוסי ברכב בעת התאונהכמו כן, לאור מורכבות האירוע הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) בשיתוף ימ"ר ואגף התנועה.

סנדרוסי בהארכת מעצר. צילום: לירן תמרי

נציג המשטרה טען בדיון כי סנדרוסי נהג ונסע עם חשוד נוסף ברכב מסוג וולט בכביש רמות, צומת גולדה מאיר. "המשיב והבחור הנוסף פגעו בילד, הקטין עף למרחק של 15 מטר. הרכב המשיך בניביה קצרה, ירד אחד המשיבים מהרכב, התבונן בילד פצוע על הכביש נכנס לרכב, והמשיך בנסיעה פרועה לכיוון גבעת זאב במהירות של 158 קמ"ש. בצומת הרמזורים של גבעת זאב - גבעון הנהג עבר באור אדום, משם הגיעו לשכונת נווה מנחם ונטשו את הרכב. החשד שאחרי התאונה החשוד ירד מהרכב ולא חזר לרכב. יש ראיות נוספות שמחזקות את החשד נגד החשוד".

בהחלטה קבעה השופטת שרית זוכוביצקי אורי: "כנגד המשיב קיים חשד לגרימת תאונת דרכים, לפגיעה אנושה בהולך רגל ולבריחה מזירת האירוע. לאחר שעיינתי בחומר הראיות אינני סבורה כי החשד הסביר נחלש, ישנן ראיות שאף מחזקות את החשד. יש מקום לבחון את ראיות המשטרה תוך פרק זמן קצר יותר אשר יבחן האם התחזק החשד".

החשוד השלישי שנעצר אתמול אותר בדירת מסתור במרכז הארץ שם הוא הסתתר והוא נעצר והובא לחקירה. על פי החשד, בן ה-20 היה עם נתנאל סנדרוסי ברכב בעת התאונה.  

החשוד השני, מקורבו של סנדרוסי. צילום: לירן תמרי

בחול המועד פסח, נפגע קשה בנימין בייגל אייזן בן ה־11 בתאונת פגע וברח. לאחר התאונה מסרו במשטרה כי באזור גבעת זאב אותר הרכב שעל פי החשד היה מעורב בה. מצבו של הילד עדיין אנוש והוא מאושפז בטיפול נמרץ ילדים בשערי צדקזהותו של סנדרוסי היתה ידועה למשטרה לאחר הימצאות הרכב בגבעת זאת באותו הלילה. לאחר שפרסמה המשטרה את תמונותו בתקשורת הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מספר ימים לאחר מכן נעצר מקורבו ומעצרו הוארך עד מחר.