רחל עזריה. צילום: יואב דודקביץ'

אחרי עשור במערכת הפוליטית בירושלים וכחברת כנסת במפלגת 'כולנו', רחל עזריה הודיעה על פרישה מהחיים הפוליטיים, לדבריה - לפחות לעשור הקרוב

את הודעתה מסרה באירוע עשור ל'רשות הרבים', הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית. באירוע שהתקיים ביום ראשון השבוע, השתתפו זמרים, יוצרים ואישי ציבור. בסופו של המופע אמרה עזריה כי היא פורשת מהפוליטיקה ובעשור הקרוב היא מתכוונת "לפעול לחיזוק הדמוקרטיה בישראל", כלשונה.

כזכור, עם פיזורה של הכנסת לפני כחודש, הודיעה עזריה על פרישתה ממפלגת 'כולנו', "לאור חילוקי דעות אידיאולוגים" עם יו"ר המפלגה, השר משה כחלון, כפי שהגדירה אז. עזריה אמרה אז כי טרם החליטה האם ובאיזה מסגרת תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. השבוע, כאמור, היא הודיעה כי לא תתמודד שוב.

בעיצומה של הקדנציה השניה שלה במועצת העירייה, פרשה עזריה מתפקידה כסגניתו של ניר ברקת, וחברה לשר האוצר משה כחלון, שהקים אז את מפלגת 'כולנו'. קודם לכן בשנת 2008 התמודדה עזריה ברשימה מאוחדת עם עופר ברקוביץ, נכנסה למועצה, שימשה כסגנית ראש העירייה ולבסוף התפטרה והתמודדה לכנסת.

לפני כחצי שנה הודיעה על מועמדותה לראשות העירייה. בהמשך הסירה את מועמדותה ותמכה בזאב אלקין, שהפסיד למשה ליאון. במערכת הבחירות בירושלים ספגה עזריה ביקורת קשה על כך שפיצלה את הקול הפלורליסטי, מה שבסוף הוביל לפרישתה מהמרוץ.

עזריה בחרה שלא להגיב לדברים.