תינוק. אילוסטרציה: shutterstock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר היום (ג') כתב אישום נגד מטפלת מירושלים בתינוקות בגין תקיפת תינוק בן שנה וחצי כיום בגין גרימת חבלה חמורה.

הנאשמת עבדה בדירתה בעיר כמטפלת בארבע תינוקות לפחות, מבלי שעברה הכשרה לכך, במאי 2017 החלה לטפל בתינוק בן שבעה חודשים. על פי כתב האישום, יומיים לאחר תחילת עבודתה אחזה בתינוק כאשר ראשו ללא תמיכה וטלטלה אותו בחוזקה.

לאחר שהתינוק איבד את הכרתו, היא נמנעה להזעיק את כוחות ההצלה, ובמקום זאת התקשרה לבעלה ודיווחה לו על מצבו של התינוק. לאחר שיחה זאת דיווח הבעל למד"א כי התינוק איבד את הכרתו. כוחות מד"א שהגיעו למקום הבחינו בתינוק כשהוא מחוסר הכרה ומתקשה לנשום, וניסו לברר עם הנאשמת מה אירע לתינוק, אך זו שתקה ולא שיתפה עמם פעולה.

כתוצאה ממעשיה נגרמו לתינוק נזק מוחי נרחב בצקת מוחית ופגיעות נוספות, שבגינם הוא פונה לטיפול נמרץ ושהה באשפוז במשך כשבועיים. כתוצאה ממעשיה, סובל התינוק מלקות ראייה חמורה בעינו השמאלית ומלקות ראייה בעינו הימנית שבגינם עבר מספר ניתוחים, וכן מקשיים התפתחותיים משולבים ניכרים. בשל ליקויים אלו מצוי התינוק בהשגחה רציפה של הוריו ותחת מעקב וטיפול רפואי.