קרבן ראשון בכביש הדמים בירושלים: רוכב האופניים שנהרג אתמול (ב') בכביש גולדה מאיר הוא תושב רמות, רפאל הולצברג ז"ל (24). 

הולצברג גדל במשפחה דתית בירושלים למד הנדסת תוכנה במרכז האקדמי לב והותיר אחריו את הוריו, שלושה אחים ואחות.

אמש (ב') נפגע רוכב אופניים מאוטובוס בשדרות גולדה מאיר ברמות. הצעיר הובהל לחדר הטראומה של בית החולים שערי צדק כשהוא ללא רוח חיים ונאלצו לקבוע את מותו.

חברו לספסל הלימודים סגן יו"ר אגודת הסטודנטים במכון לב, יצחק הרוניאן סיפר כי למדו יחד מספר קורסים: "לפני כמה חודשים הוא סיים את הלימודים ונכנס להיות מנהל פרויקטים. הוא היה הראשון לעזרה, תמיד אם מישהו היה צריך משהו הוא היה מראשונים שהיה מתנדב לעזור. אחד שתמיד היה מסייע, לב זהב, בחור יקר".

"לרכוב על אופניים זה היה אחת מהאהבות שלו. הוא היה רוכב עשרות קילומטרים, מכור לאופניים. הוא היה דוחף אנשים שירכבו על האופניים ויעשו כושר. אופניים זה היה החלק השני שלו. באמצע הלימודים הוא היה עושה סוג של יוגה כדי להרגיע את כל המחשבות והמחשבים".

חבריו עדיין מתקשים לעכל את האבדן: "הוא היה בעל מידות טובות, מאיר פנים, צדיק תמים ואמיתי. לא נתפס איך זה קרה". "רפאל ז"ל היה בנאדם מדהים, תמיד עם חיוך ותמיד מוכן ושמח לעזור. העולם הפסיד אדם גדול היום", סיפר עליו אחד מחבריו. 

יו״ר אגודת הסטודנטים, סיזר מסר: "רפאל היה אחד מהסטודנטים הפעילים והמוכרים ביותר בקמפוס, וזאת בשל החוכמה, האישיות המיוחדת שלו והסברת הפנים לכל אדם. הסטודנטים המומים וכואבים. רפאל יחסר מאד בנוף הקמפוס, שנותר אבל בלעדיו".

ההלוויה התקיימה בשעה 13:00 בבית הקברות שמגר.

יהי זכרו ברוך