החשוד מאגד עלייאן והנערה מרים פרץ ז״ל (צילומים: יואב דודקביץ׳, באדיבות המשפחה)

פרטים חדשים מתוך חקירת המשטרה על מותה של מרים פרץ ז"ל: לדברי נציג הפרקליטות בדיון שנערך השבוע (שלישי) בעניינו של עלייאן, יום לפני מותה של פרץ, התקבלו במשטרת תל אביב שני דיווחים על הסתובבותם המחשידה של פרץ בת ה-17, עם עלייאן בן ה-55, בדרום תל אביב.

הדיווח הראשון הגיע למוקד 100 מאזרח שסיפר על קטינה שמסתובבת עם אדם מבוגר בסיטואציה שנראית מחשידה. הדיווח השני הגיע מאוחר יותר, סמוך לשעה 23:00 בערב, יום רביעי. לפי דיווחיהם של שני האזרחים, פרץ נראתה באופן מובהק כקטינה, והסתובבותם של השניים באיזור בו מצויות תחנות סמים בסמוך לתחנה המרכזית בתל אביב נראתה מחשידה.

על שתי פניות אלה אמר נציג הפרקליטות בדיון: "כשאנו מסתכלים על הסיטואציה, אנחנו מבינים אנשים מן הישוב, כל מי שראה את הסיטואציה מבחוץ הרים טלפון למשטרה". עוד אמר: "כל מי שהתבונן בקטינה עצמה בזמן אמת, רואה אותה בבגדיה ובמצבה, בתל אביב, ורואה אותה במצב שבו היא נמצאת, כל סימני השאלה היו לא מניחים ולא מרפים. כמו האנשים הלא קשורים שהבינו שיש פה משהו לא תקין, שיש קטינה".

כזכור, עלייאן ופרץ נפגשו יום לפני מותה, יום רביעי, באיזור התחנה המרכזית בתל אביב. שם, ביקשה פרץ מעלייאן שירכוש עבורה הרואין וקריסטל, והביאה לו כסף עבור כך. עלייאן רכש עבור השניים סמים, אותם הם צרכו בגינה קרובה. בהמשך, שהו זמן קצר במלונית קרובה, ובשעות הלילה נסעו לירושלים, שם ישנו בבית משפחתו של עלייאן בבית צפאפה. בבוקר למחרת, חמישי, התעורר עלייאן, ועזב את ביתו לטענתו כאשר פרץ ישנה, על מנת לקנות מנה נוספת של סם. כשחזר, ראה את כוחות משטרה בביתו וגילה על מותה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת הדיווח במשטרה, הוזעקו מיד שוטרים למקום והחלו בביצוע סריקות מקיפות ופעולות נרחבות בכללן בדיקות בבתי החולים, תחקור עדים והורדת מצלמות אבטחה. משטרת ישראל השתמשה בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לאתר את מרים פרץ ז״ל בעודה נעדרת, אך מאמצי החיפוש שנמשכו על ידי השוטרים לאורך כל היום ולמחרת לא הניבו פרי ולצערנו גופתה של המנוחה נמצאה בדירה בעיר ירושלים. משטרת ישראל משתתפת בצערה של המשפחה".