מבקשים לוחמי מג"ב בשכונה. צילום: שלומי כהן

שמונה יו"רים של מינהלים קהילתיים בשכונות התפר בעיר הקימו "פורום קו התפר", במסגרתו הם פועלים כגוש אחד מול הרשויות למען השגת אינטרסים משותפים. לאחר שקיימו פגישה ראשונה משותפת, הוחלט להוציא מכתב רשמי לראש העירייה, משה ליאון, שבקדנציה הקודמת החזיק את תיק המינהלים הקהילתיים.

מדובר ביו"רים של השכונות: גבעה צרפתית, פסגת זאב, נווה יעקב, בקעה, רמת שלמה, מעלה רמות, רמות אלון והרובע היהודי. במכתב מפרט הפורום את שתי הבעיות העיקריות בשכונות התפר: תחושת הביטחון הירודה של התושבים וחוסר בתחושת שייכות לעיר ולשכונות.

"תחושת התושבים בנושא הינה תחושה לא קלה, אשר נגרמת ממצבור אירועים שכיחים, לעיתים לא מדווחים, הכוללים בין היתר חיכוכים, הצקות הטרדות ועוד", רשמו במכתבם, "אנו רואים מגמה של תושבי שכונות 'קו התפר', אשר בוחרים להתמודד עם הקשיים באמצעות מעבר לשכונות שקטות יותר בעיר או אף באמצעות עזיבה לפריפריה החיצונית של ירושלים".

שמונת יושבי הראש דורשים מליאון לשלוח "פלוגות מג"ב ייעודיות" ולהתקין אמצעים טכנולוגים על מנת לחזק את תחושת הביטחון. בנוגע לחיזוק תחושת השייכות של התושבים, הם מציעים לעשות זאת באמצעות "מתן הטבות מס באופן מובחן, לצורך תגבורם הכלכלי ועידוד מגוריהם".

אלי רוזנפלד, יו"ר מינהל קהילתי גבעה צרפתית: "הפורום שלנו הינו א-פוליטי ומאגד אנשים מכל הזרמים והדעות. בזה כוחנו. אנחנו מבקשים להעלות את נושא הביטחון האישי והכלכלי של תושבי שכונות קו התפר לשיח הציבורי ולהדגיש את הייחודיות שלנו. יש לנו הערכה רבה למשטרת ישראל ופועלה. אנחנו מבקשים להרחיב את הכוחות ולסייע לכוחות הביטחון באמצעות הקצבת משאבים קבועה. רצוננו, יחד עם ראש העירייה, להוביל מהלך ממשלתי לאומי עבור תושבי השכונות ולחזק אותם במובן הכלכלי והאישי".

מלשכתו של ראש העירייה, משה ליאון נמסר: "הפנייה התקבלה".