מצעד הגאווה.צילום ארכיון: אלכס קולומויסקי

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע היום (ו') כי ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי יחליף את רוני אלשיך בתפקיד מפכ"ל המשטרה. כמו כן, על תפקיד זה היה מועמד גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי.

"אנחנו מוטרדים מההודעה על קידום מינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי למפכ"ל המשטרה, לנוכח המחדלים החמורים שקרו תחת פיקודו במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים ב-2015, שכזכור גבו את חייה של שירה בנקי ז"ל ופצעו שישה נוספים", מסר יו"ר הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, ערן גלובוס.

עוד הוסיף: "השוטר מס' 1 חייב להוות דוגמה אישית. מחדל המשטרה במצעד, באחריותו של אדרי - הוא כתם עכור על המינוי. נתכנס לישיבת חירום כדי לשקול את צעדינו בכל המישורים הרלוונטיים. הביטחון שלנו חייב להישמר על ידי האנשים הראויים לכך".

השר לביטחון הפנים עדכן את שני המועמדים הנוספים על המינוי. "ניצב בדימוס משה אדרי ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות יחד עם ניסיון רב-שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים העומדים בפני המשטרה בשנים הבאות. כל אלה עושים אותו למועמד המתאים ביותר", מסר.

ארדן אמר עוד כי "ניצב בדימוס אדרי הציג בפניי תוכניות מרשימות להתמודדות עם אתגרי המשטרה המרכזיים בהתאם למדיניותי ואני בטוח שכישוריו וניסיונו הייחודי, הכולל רקע ביטחוני והתמודדות עם אתגרי הטרור והביטחון האישי וגם רקע אזרחי עשיר כמפקד תחנות ומרחבים, יאפשרו לו לעמוד במשימות הרבות ולהביא לחיזוק אמון הציבור במשטרת ישראל".

לפני כשלוש שנים, בסוף חודש יולי 2015, יצא ישי שליסל למצעד הגאווה בירושלים עם סכין ודקר למוות את שירה בנקי ז"ל תלמידת תיכון ליד"ה. כמו כן שישה משתתפים נוספים נפצעו. חודש לפני כן הוא שוחרר לאחר שריצה 10 שנות מעצר משום שדקר שלושה במצעד הגאווה בירושלים. חודש משחרורו הוא חזר למצעד הגאווה. על המחדל בו נרצחה בנקי ז"ל פיקד מפקד מחוז ירושלים דאז ניצב בדימוס צ'יקו אדרי.