בונפיל ואברהם. צילום: חיים צח ושלומי כהן

הסכסוך בין ועד העובדים להסתדרות מגיע לחינוך. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל, הנחה את מזכירות בתי הספר העל יסודיים שלא להטעין את כרטיסי הרב קו של התלמידים. "אנחנו משלמים על עצמנו", אמר אחד התלמידים

לאחרונה הסתכסכו יו"ר ועד העובדים בעירייה אביחי אברהם ובונפיל. כחלק מסכסוך זה, קיבלו מזכירות בתי הספר העל יסודיים שבאחריות ההסתדרות את ההודעה הבאה: "ערב טוב. מזכירות בתי הספר העל יסודיים העוסקות בטעינת כרטיסי רב קו לתלמידי בית הספר מתבקשות שלא לבצע את טעינת הכרטיסים וזאת עד לאישור על כך. האישור\ההנחיה לכך ניתנת ע"י יו"ר ההסתדרות במרחב דני בונפיל".

בהודעה נוספת שנשלחה מטעם ראש ארגון העובדים במנח"י, מאיר דהן, הוא מסביר לצוותי החינוך בעיר את הסיבות לסכסוך העבודה. "אבקש לעדכן אתכם על ניתוק יחסי עבודה עם יו"ר ארגון העובדים אביחי אברהם". כאן הוא מפרט כי הניתוק נובע מאי עמידה בהתחייבויות מצד אברהם, מביטול מלגות בתיכון ועוד

 בעקבות ההנחיה, תלמידים רבים החלו לשלם את הנסיעות לבתי הספר בעצמם. "אמרו לנו שכרגע לא מטעינים לנו נסיעות" אמר תלמיד כיתה יא' באחד מהתיכונים בעיר. "אנחנו נאלצים לשלם על עצמנו בגלל שהעובדים מסוכסכים אחד עם השני. מי יחזיר לנו את הכסף? אי אפשר לדעת כמה זמן זה העימות הזה יימשך".

דהן בתגובה: "לאור רפורמת הרב קו נוספה עבודה מאומצת למזכירות העל יסודי בכך שהן צריכות להתעסק זמן רב בהטענת הרב קו. פניתי עם הבעיה הזאת ליו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל, והוא אישר לי להוציא הודעה למזכירות להפסיק את טעינת הרב קו לתלמידים. אנו נאבקים על זכויותינו ובשום אופן לא מעוניינים לפגוע בתלמידים ובתלמידות".