עומסי תנועה במרכז העיר. צילום: מערכת מיינט

יו"ר הסתדרות בירושלים סגר את חניון העירייה הבוקר (ב') לעובדים ורחוב שבטי ישראל. הסיבה: סכסוך עבודה בחברה העירונית אריאל. עומסי תנועה נרשמו במרכז העיר ורחביה. בסביבות השעה 08:50 החניון נפתח לתנועה.

אמש (א') התקיימה ישיבה בין הנהלת העירייה וההסתדרות בה נדרשה העירייה להשוות את תנאיהם של 600 עובדי אריאל לאלו של עובדי עירייה.

בסביבות השעה 08:50 פתח בונפיל את החניון לאחר שהנהלת העירייה הודיעה כי מספר משמעותי של עובדי אריאל יהיו עובדי עירייה מן המניין.

בונפיל: "היינו בפגישה מכרעת אתמול אחרי הצהריים עם הנהלת העירייה שנמשכה 3 שעות. ידעו מה הדרישות שלנו ואמרו לי שיתנו לי תשובה עוד אתמול בלילה. בסוף אף אחד לא דיבר איתי. אז החלטנו פשוט לסגור את החניון בבוקר. זה הישג גדול של ההסתדרות ושלי שיקבלו עכשיו עובדי אריאל להיות בתנאים של עובדי עירייה".

באריאל רשומים כיום 600 עובדים קבועים ועוד כ-800 עובדים ארעיים המועסקים באירועים גדולים כגון המרתון ויריד חוצות היוצר.

מהמשטרה נמסר מוקדם יותר: "בעקבות מחאת עובדי עירייה סמוך לחניון ספרא בירושלים, ישנם עומסי תנועה כבדים מאוד לכל הבאים למרכז העיר. השוטרים נמצאים במקום ומכווינים התנועה לדרכים חלופיות. לציבור הנהגים מומלץ להשתמש באפליקציית waze ולהימנע בשלב זה מהגעה לאזור כיכר צה''ל והסביבה".