ראוכברגר. צילום: יואב דודקביץ

בגלל הקשר לתנועה המסורתית: משתתפי הכנס הארצי של לשכת שמאי המקרקעין אשר מתקיים היום בירושלים הופתעו לגלות שיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, סגן ומ"מ ראש העירייה, אליעזר ראוכברגר, איש מפלגת דגל התורה, ביטל את השתתפותו בכנס דקות לפני נאומו הצפוי. הסיבה: זמן קצר לפני בואו גילה ראוכברגר כי הכנס מתקיים במבנה השייך לתנועה המסורתית.

בתנועה, הגיבו בזעם. "תארו לכם שסגן ראש עיריית וינה, או פראג או פריז היה עוזב מרכז קהילתי, בגלל שהוא ימרכז יהודי'. מהומת אלוהים היתה פורצת, וישראל הרשמית היתה דורשת – בצדק – שהאיש יודח מתפקידו. תארו לכם לא רק שזה קרה, אלא שאותו סגן ראש עיר עוד התרברב ("קידוש השם!") שברגע שהוא גילה שהמקום יהודי – הוא קם ועזב. אז זה מה שקרה היום בירושלים", אומר ד"ר יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, בשיחה עם מיינט ירושלים.

ד"ר יזהר הס. צילום: התנועה המסורתית

לדבריו, "אליעזר ראוכברגר חשף שאין בו קורטוב של ממלכתיות ויש בו אפס כבוד למשרה בה הוא מכהן. ירושלים היא בירת העם היהודי, וממלא מקום ראש העיר אינו אזרח פרטי. אני קורא לראש העיר משה ליאון לקרא לממלא מקומו לשיחת הבהרה ולהוציא בסופה התנצלות בשם העירייה".

ראוכברגר בתגובה לא חוזר בו ויורה בחזרה. "לכבוד הוא לי שהתנועה המסורתית תוקפת אותי. התנועה הזאת היא המפגע הגדול ביותר שיש לעם היהודי בעולם, הם אחראים להתבוללות של כמויות אדירות של יהודים בתפוצות, ואין שום קשר ביני ובינם. אין לי דבר נגד לשכת השמאים, אגיע לכל מקום אשר יזמינו אותי, אך רק למקומות שאין להם שיוך לרפורמים. צר לי שבלשכת השמאים נפגעו, הם לא קשורים לעניין", מסר.