אביחי אברהם. צילום: שלומי כהן

חודשיים לאחר פרוץ המאבק בארגון העובדים בעיריית ירושלים בין יו"ר הארגון עו"ד אביחי אברהם לדני בונפיל, יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, האחרון רושם היום (ד') ניצחון: ועדת המשמעת של ההסתדרות קבעה לפני שעה קלה כי אברהם יודח מתפקידו ויורחק מוועד העובדים של העירייה, כמו כן – לא יוכל להתמודד בשנית על התפקיד בבחירות שייערכו בחודשים הקרובים.

עו"ד אביחי בתגובה: "ההחלטה שניתנה לוקה בחסר, זאת בלשון המעטה. אמשיך לפעול למען עובדי עיריית ירושלים היקרים עד שהצדק יעשה, ואם ידרש, אפנה לבית המשפט הגבוה לצדק". 

ההליך ברשות השיפוט של ההסתדרות החל בעקבות תלונה שהגיש בונפיל על ידי עו"ד אורנה נבון, נגד אביחי אברהם, לאחר שהאחרון הודיע לפני חודשיים בראיון למיינט ירושלים כי הוא מנתק מגע עם בונפיל ומעתה הוא ינהל את ענייני עובדי העירייה אך ורק מול אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, ובכך הוא עוקף את בונפיל, המשמש כיו"ר המרחב. בונפיל טען כי הודעה זו נוגדת את חוקת ההסתדרות.

במהלך הדיונים בוועדת המשמעת הכחיש אברהם כי הודיע על ניתוק יחסי העבודה עם בונפיל, והוסיף כי אף ניסה לפנות לבונפיל ולהתנצל אם פגע בו בעקבות הדברים שאמר. בונפיל מנגד, הציג לו קטע מתוך הכתבה, בה מצוטטת הודעתו בקבוצת הוואטסאפ של ארגון העובדים, בו הוא מודיע כי בונפיל "לא רלוונטי".

קראו גם
• מה קורה בגוף המייצג את עובדי כיכר ספרא?
• קרע בין יו״ר ועד העובדים בכיכר ספרא לבין יו״ר ההסתדרות בירושלים

לאור הדברים, ובשל שורת טענות נוספות, בין היתר איום מצד אברהם כי יעביר את ארגון העובדים להסתדרות הלאומית, ועוד טענות עליהם פרסמנו בהרחבה במיינט ירושלים, קבעה ועדת המשמעת של ההסתדרות כי מדובר בהפרת משמעת חמורה – ובשל כך יורחק אברהם מוועד העובדים ולמעשה יודח מתפקידו.

בונפיל. צילום: חיים צח

בחוקת ההסתדרות נקבע כי חבר שהורחק בשל הפרת משמעת, לא יוכל החבר להיבחר שוב לתפקיד, אלא אם ייקבע אחרת. אברהם יוכל לעתור לרשות השיפוט תוך שבעה ימים, בינתיים ימונה בימים הקרובים מ"מ, שישמש בתפקיד עד לבחירות שייערכו בעוד כשנה.