הלוח והכיתוב (צילום: mynet)

אחרי הסערה סביב השחתת לוח הזיכרון במכללת דוד ילין השבוע (ב') בידי אלמונים, למיינט ירושלים נודע כי נשיא המכללה, פרופ' יוסף פרוסט זימן את הסטודנטים המעורבים בהשחתה לוועדת משמעת להמשך בחינת לימודיהם של אותם סטודנטים במוסד האקדמי.

בהודעה שהוציא נשיא המכללה, פרופ' יוסף פרוסט לסטודנטים נכתב: "המכללה הינה מכללה רב תרבותית אשר לומדים בה סטודנטים מכל המגזרים ומכל המגדרים. לצערנו, סטודנטים מחקו שמות נופלים אשר נרשמו בגיר מלוח שהעמידה אגודת הסטודנטים וכתבו במקומם כתובות בערבית. מעשה זה ראוי לגינוי חריף ביותר וכך אכן נעשה באותו הערב.

"יתרה מזו, הסטודנטים המעורבים בכך עולים לוועדת משמעת בהתאם לתקנון המכללה וזימונים לוועדה כבר יצאו. פעילות פוליטית של גופים חיצוניים בין כותלי המכללה אינם תורמים להרגעת הרוחות. טיפול נכון ונאות, בהתאם לתקנון המשמעת, בסטודנטים שביצעו את המעשה הוא הדבר הנכון ובשום מקרה אין להפוך את המקרה הקשה הפרטני לבעיה כלל מכללתית. המכללה מקיימת טקסי זיכרון לזכר הנופלים במערכות ישראל ובפעולות האיבה בצורה ממלכתית ומכבדת". 

מכללת דוד ילין. צילום: שלומי כהן

שי גליק מנכ"ל בצלמו שמייצג את לאה חסנו סטונדטית שכולה ששם אביה חולל ונמחק, מסר: "אנחנו מברכים על התגובה המהירה של נשיא המכללה. אנחנו בטוחים שוועדת המשמעת תבין שאדם אשר מבזה זכר הנופלים ביום רגיש כזה אינו ראוי לשמש כמורה או מחנך".