יצחק תמר

מצילים את יצחק: אחרי עשרות תורמים ועמותות שניסו לסייע לתושב בקעה יצחק תמר (29), החברים מתגייסים ופתחו בקמפיין גיוס המונים עבורו. היעד: מיליון שקלים. עד כתיבת שורות אלו נאספו 208 אלף שקלים.

לפני שלושה חודשים גילה יצחק כי הוא סובל מאי ספקית כליות וחייו השתנו בן רגע. "בלי כליה אני לא אוכל לשרוד. אני רוצה להקים משפחה, להמשיך לעבוד, להתקיים ולחיות", אמר למיינט ירושלים לפני חודשיים. מאז מספר חברו נאור צדקיהו כי פנו אליהם עמותות רבות ותושבים רבים אך לדאבונם עוד לא נמצא תורם מתאים. "הרבה מקומות שמשם חשבנו שתבוא הישועה", סיפר.

בשבועות האחרונים יצחק עובר טיפולי דיאליזה ולדבריו מצבו הוחמר. "הוא סובל וקשה לו עם המצב", סיפר צדקיהו למיינט ירושלים, "לקחנו את היוזמה, כדי שלא ימשיך לסבול, בן אדם שממתין לכליה יכול להמתין 6 שנים. אחרי 6 שנים של טיפולים אדם לא יכול לעשות השתלה, אז החלטנו שאנחנו נסייע".

החברים פנו לחברת מד-לד שמספקת שירותים רפואים בחו"ל בנושא של השתלות כליה. החברה התחייבה כי בתמורה לכסף יימצא תורם מתאים ליצחק תוך 3 חודשים.

בהמשך מתכננים החברים ערב התרמה עם הרב שלום ארוש והרב אפרים שרבאני שיבואו לחזק את המשפחה. "יש הרבה היענות, כרגע אנחנו עומדים על 208 אלף. הרבה אנשים פותחים את הלב ומשתפים. שכל אחד ייתן מה שהוא יכול. כל שקל חשוב", מבקש צדקיהו.

לתרומה באמצעות הקמפיין לחצו כאן. או באמצעות חשבון הבנק: "חברים של יצחק", בנק פועלים 12, סניף 748, חשבון 661484.

לפרטים ועזרה - נאור צדקיהו, 0545739491