העיר הכי מבוקשת לחניה. צילום: אדווה חולי

חיפוש חנייה זו חוויה מתסכלת. בניגוד לתושבי תל אביב שאולי כבר רגילים לחיפוש התמידי אחר פיסת מדרכה פנויה שצבועה בכחול לבן, גם הירושלמים נאלצים להסתגל למציאות הזו, כך עולה מדו"ח סיכום השנה של חברת 'פנגו'. על פי הנתונים, ירושלים ותל אביב הן הערים הכי מבוקשות לחניה בישראל ואחריהן, חיפה, רמת גן ובאר שבע.

העיר שבה נרשם הגידול המשמעותי ביותר בכמות הפעלות החניה היא ירושלים. אולם היא לא בהכרח עמוסה יותר בכלי רכב בהשוואה לעיר תל אביב. כמו כן, החל מקיץ 2019 צפוי שינוי נוסף בהפעלות החניה בירושלים עם כוונת העירייה להעניק שעות חניה חינם לתושבי העיר.

על פי הנתונים, מספר הפעלות החניה בירושלים עלה ב-10 אחוז בשנה החולפת. גם מספר הפעלות החניה בבאר שבע נרשמה עלייה של 8 אחוז, הגידול נרשם הודות לאכיפת חניה יעילה יותר בתוך שכונות הערים וגידול בהיקף האימוץ של אפליקציות לחניה סלולארית בקרב אוכלוסיות חדשות.

לפי הנתונים הארציים מספר בדיקות הפקח בישראל זינק במהלך שנת 2018 ב-17%, אחרי עלייה של 28% בשנת 2017. על פי הנתונים ירושלים ממוקמת במקום ה-16 מתוך ה-20.

הערים העמוסות לחניה על פי נתוני פנגו

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו: "במהלך השנה החולפת יצאנו עם שתי בשורות משמעותיות לציבור הנהגים בישראל: כניסה לתחום טיפולי הרכב עם שירות פנגו עד הבית, והרחבת התשלום בכבישי אגרה באמצעות אפליקציית 'פנגו' עם צירופו של כביש 6 חוצה צפון החדש. גם במהלך שנת 2019 נשיק חידושים ושירותים נוספים לציבור הנהגים בישראל".