הכבאית שהותקפה. צילום: לירן תמרי

במהלך הפגנת חרדים במאה שערים הלילה (ה') הותקפה כבאית על ידי מפגנים הסיבה: דגל ישראל שהתנוסס עליה לרגל יום העצמאות.

במהלך הנסיעה לכיבוי שריפה בשכונה, הותקף צוות הכיבוי בצורה ברוטאלית על ידי עשרות רבות של תושבים מקומיים אשר ניסו להוריד את דגל ישראל.

"לוחמי האש נאבקו איתם תוך כדי שהם סופגים מהלומות, יריקות, דחיפות וקללות, והצליחו למנוע לזמן קצר את תלישת הדגל. אולם לאחר שהמשיכו בנסיעה למקום השריפה, חסמו התושבים המפגינים את הכבאית תוך כדי שהם שוכבים אל מול גלגלי הכבאית, ובזמן זה תלשו מפגינים אחרים את הדגל מהכבאית ואף עשו נזק לציוד ברכב הכיבוי ולכבאית עצמה", נמסר בכבאות.

"בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים רואים בחומרה תקיפה של לוחמי אש שכל מטרתם היא הצלת נפש ורכוש, כואבים את הפגיעה הקשה בסמלי המדינה ומתכוונים לפעול מול גורמי האכיפה כדי שהתוקפים יאותרו ויועמדו לדין".

דגלי ישראל שנשרפו. צילום: לירן תמרי

 רס"ל אבי לוי מפקד הצוות שהותקף ע"י המפגינים: "כשהבנו שהם מתכוונים לקרוע את דגל ישראל שתלינו על הכבאית לרגל חג העצמאות, ירדנו מהרכב, נאבקנו בהם תוך כדי שכל העת, אנחנו סופגים דחיפות, מהלומות וקללות מהמפגינים.

"בשלב מסוים, הצלחנו להרחיק אותם לזמן קצר מהכבאית, אולם כשהמשכנו בנסיעה לעבר השריפה, מספר תושבים נשכבו אל מול הגלגלים של הכבאית, חסמו את דרכנו, ובזמן זה, אחרים טיפסו על הכבאית תלשו את הדגל וקרעו אותו.

"עצוב לנו כלוחמי אש וכאזרחי המדינה, שאנשים שאנו באים להציל ולשמור על רכושם מפני שריפה, תוקפים אותנו בצורה כזאת ומבזים את סמלי המדינה שלנו".

בחודש פברואר 2018 הותקפה כבאית בשכונת מאה שערים באבנים וחפצים לאחר שניסו לכבות שריפות במקום. "נפעל מול גורמי האכיפה כדי למגר תופעה בזויה זו", נמסר מכבאות והצלה.