העבודות בצומת פת. צילום: יואב דודקביץ'

במהלך ביצוע עבודות חפירה בצומת פת המתבצעות כחלק מהקמת תשתית הרכבת הקלה הצפויה לעבור בשכונה, נפגע אתמול (א') כבל חשמל מכלי הנדסי, דבר שהוביל לניתוק מעון המונה כ-90 תינוקות מזרם החשמל, כך טוענים ההורים.

ההורים במעון טוענים כי מאתמול בשעות הצהריים הם נאלצו לפנות את התינוקות, והבוקר רובם נשארו בבית, ללא מסגרת יחד עם הוריהם.

"אתמול במהלך עבודות הפיתוח נפגע כבל חשמל דבר שהוביל לניתוק זרם החשמל של המעון, בעירייה ובחברת החשמל מגלגלים את האחריות האחד לשני. בינתיים מעון של 90 תינוקות מושבת ואין צפי לתיקון התקלה. ייתכן שבשכונה אחרת לא היתה מתקבלת סחבת כזו. עשרות הורים מפסידים יום עובדה על מנת להישאר עם הפעוטות", סיפר אחד ההורים למיינט ירושלים.

מ"התחלה חכמה", הרשת הארצית של מעונות היום של החברה למתנ"סים נמסר: "עקב פגיעה של גורם חיצוני בארון החשמל של מעון קנגרו לאחר שעות הפעילות אתמול נשלחה הודעה לכלל ההורים על סגירת המעון ביום שלמחרת (היום). לא קיים מבנה אחר המאושר על ידי משרד הרווחה להפעלת המעון ואין בכוונת הרשת להיכנע לדרישות לאלתורים כאלו או אחרים ולסכן את שלום הפעוטות. כל הגורמים הרלוונטיים מיודעים ומטפלים בנושא ואנו מעריכים ומקווים שכבר מחר ישוב המעון לפעילות. נדגיש שכמקובל, יום פעילות זה יושלם בסוף שנת הלימודים לרווחת ההורים".

עיריית ירושלים: "המעון המדובר אכן מושבת היום ליום אחד בשל בעיית חשמל ודאגה לשלום הילדים. התקלה התגלתה אתמול וחשמלאי העירייה עבדו במעון עד חצות אולם טרם הצליחו לתקנה. על כן, הוחלט על השהיית הפעילות במעון ליום אחד כדי לסיים את תיקון התקלה. ההורים עודכנו על כך ויום זה, כמובן, יוחזר להורים בסוף השנה".

מחברת החשמל נמסר: "צוותי חברת החשמל הגיעו אתמול למקום ולא נמצאה תקלה. היום היו תנודות במתח, אך לא דווח על חשמל מנותק. תוך שעה ייצא צוות למקום לבדיקת הנושא".