הפלאיירים שהושלכו על הרצפה. צילום: שגיא טננבאום

יומיים לבחירות: בזמן שהמועמדים לראשות העירייה מבטיחים שהעיר תהיה נקייה יותר, ערימות של פלאיירים פוזרו ברחבי העיר במהלך סוף השבוע וגם היום.

"מי אתם בכלל שתלכלכו לי את העיר?!", כתב שגיא טננבאום בן 25 תושב קרית יובל בפוסט שפרסם לאחר שעבר הבוקר בבית וגן וראה כמות פלאיירים פזורה ברחוב בעוד שעובד העירייה נלחם על מנת להרים אותם "ממש גורם לי לרצות לבחור בכם 'ל-א'".

הפלאיירים שהושלכו על הרצפה. צילום: ניתאי גירון

הפלאיירים שהושלכו על הרצפה. צילום: ניתאי גירון

בתגובה לפוסט גולשים נוספים הגיבו כי גם בשכונות בהם הם מתגוררים כמו הר חומה וגילה מפוזרים פליירים רבים. "טינפו את העיר", כתב אחד הגולשים. אחרים קראו לקנוס את האחראים על כך: "צריך לקנוס אותם בקנס כספי גבוה שילמדו שאסור ללכלך את העיר שלנו כך". 

תלונות נוספות על לכלוך ברחובות הושמעו בנוגע לפלאיירים שחולקו בשכונות החרדיות ביום שישי האחרון וקראו לציבור החרדי לצאת בהמוניו. לטענת סיעת מרצ הפלאיירים שפוזרו בשכונות של סיעתם הם מזויפים. 

מהסיעה נמסר: "על הפלאיירים נכתבו סיסמאות שנועדו להזהיר ולהפחיד את הציבור החרדי: 'החילונים חוזרים - מרצ', 'כך תיראה הממשלה החילונית של מרצ בירושלים', 'רק מרצ חזקה תפסיק את ההפרדה באוטובוסים', 'כביש בר אילן ייפתח שבעה ימים בשבוע - מרצ, שומרים על החופש שלך'". מספר 3 בסיעה, נילי מדרר הבהירה בעמוד הפייסבוק שלה: "אלו לא הפלאיירים שלנו". 

הפלאיירים שנמצאו במקור ברוך. צילום: קובי גנט

יו"ר רשימת מרצ למועצת העירייה, ד"ר לורה ורטון: "עסקנים של המפלגות החרדיות המנסים לקדם את ההדתה והכפייה בעיר כל כך מפחדים ממרצ שהם מוכנים ללכלך ולזהם בערב שבת את השכונות שבהן הם גרים. זאת, כדי לעורר בהלה ופחד ולנסות להוציא בוחרים שכבר לא נענים להם. זה חמור ואני מתכוונת להתלונן במשטרה ולפעול כדי שהמזהמים ייענשו".

העירייה: "הפיקוח העירוני פועל לאכיפה נחושה של החוק על מנת למנוע לכלוך של המרחב הציבורי בתקופת הבחירות. מערך התברואה בעירייה פועל לניקיון הרחובות ואיסוף שלטים ופלייארים בכל השכונות בעיר. 

"חשוב להדגיש כי באמצעות גורמי האכיפה העירוניים מבצעת העירייה אכיפה נחושה, שוויונית ועקבית בתקופת הבחירות נגד תליית שילוט בלתי חוקי, לכלוך המרחב הציבורי ועוד באמצעות צוות ייעודי המטפל באכיפת שלטי בחירות. לאחר תיעוד ואיסוף העבירות, תגבש העירייה כתבי אישום נגד מפירי החוק".