המלון והחצר הצמודה. הדמיה: יח"צ

נא להכיר: מלון בית אליאנס. רשת פתאל תפתח בשנת 2022 מלון בוטיק במתחם כי"ח בצמוד לחנויות של שוק מחנה יהודה. הוא יצטרף למלון נוסף - NYX, שייפתח אף הוא באותה שנה.

'בית אליאנס' יהיה חלק ממתחם כי"ח, שמשתרע על פני שמונה דונמים בין הרחובות כי"ח, אגריפס ומתחם 'עץ חיים'. במתחם עצמו יהיו שלושה מלונות, בנייני מגורים, חללי עבודה משותפים וחצרות פנימיות. במסגרת הפרויקט יוקמו כ־600 מקומות חניה ציבוריים לרווחת מבקרי השוק והאזור.

המלון, שיוקם בהשקעה של מאה מיליון שקל, יכלול 90 חדרי אירוח, שעיצב ארי שאלתיאל. על התכנון היה אחראי האדריכל איאן ביידר, ממשרד האדריכלים האמריקאי 'פיי קוב פריד ושות'', אשר תכנן את מוזיאון הלובר בפריז. לאדריכל הבינלאומי הצטרפו גם משרד האדריכלים 'ברעלי־לויצקי־כסיף' ומשרד האדריכלים 'פייגין'.

המלון ייקרא 'בית אליאנס', על שם בית הספר 'אליאנס' שנפתח בעיר בשנת 1899, כחלק מרשת בתי הספר 'אליאנס, כל ישראל חברים' (כי"ח). מדובר בבניין לשימור שכיום משמש את עמותת רוח חדשה באופן זמני. 

כיום מחזיקה פתאל בשלושה מלונות בבירה: לאונרדו פלאזה, לאונרדו ירושלים, לאונרדו בוטיק ומלון NYX ירושלים שצפוי להיפתח בשנת 2022. את המלון תשכור רשת פתאל מחברת JTLV, יזמית הפרויקט במתחם כי"ח.

בניין בית אליאנס. צילום: רועי אלמן