מדובר במיליוני שקלים. אילוסטרציה: Shutterstock

הותר לפרסום: המשטרה עצרה ארבעה גברים, חברי חוליה,  בחשד שגנבו בעורמה ובתחכום מיליוני שקלים מבעלי עסקים בירושלים ובת"א.

ראשיתה של חקירת המשטרה הסמויה בדיווחים, שהתקבלו מבעלי עסקים בגין גניבת כספי הפידיון היומי מבתי העסק שלהם, בסך כולל  של כשני מיליוני שקלים.

חוקרי יחידות ההונאה של משטרת מחוז ת"א ושל היחידה המרכזית במחוז ירושלים החלו בחקירה סמויה, במהלכה עלה חשד למעורבותם של כמה חשודים ובכללם, חשוד יליד 1982, שמרצה כעת עונש מאסר ממושך ולכאורה ביצע את הפעולות מתוך כותלי בית הכלא.

כך, נהג החשוד הנ״ל להתקשר לבתי עסק שונים ולהזדהות כמנכ״ל או כבעל משרה בכירה אחרת בבית העסק. בתוך כך, התבקשו העובדים לשים את הפידיון היומי של בית העסק בצד ולהעבירו לנהג מונית שיגיע.

בהמשך היו שולחים חברי החוליה נהג מונית שלקח את הפידיון היומי והעביר את הכספים לחברי החוליה.

לכל אחד מחברי החוליה היה תפקיד מוגדר וכתוצאה מפעילותם, הצליחו חבריה לקבל לידיהם כשני מיליוני שקלים.

עוד עלה מהחקירה המקצועית, שנוהלה כאמור בשיתוף פעולה בין שתי יחידות ההונאה המשטרתיות (ת״א, ירושלים) ושירות בתי הסוהר, כי החשוד שמרצה עונש מאסר עשה שימוש באפליקציה המאפשרת להזין שם וטלפון שיוצג למקבל השיחה. באופן זה, החשוד יכול היה לגרום בעורמה לקורבנותיו להאמין לזהותו הבדויה ולפעול להעביר לו וליתר חברי האת הפידיון היומי.

עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, בשבוע שעבר, עצרו בלשי משטרת ישראל בשיתוף שב״ס את החשודים והם הובאו לדיון בבימש השלום ת״א.

המשטרה: "אנו פועלים במגוון דרכים נגד עברייני רכוש ומשתמשת בכלל האמצעים על מנת למנוע פגיעה כלכלית באזרחים ובעלי עסקים. המשטרה קוראת לציבור להיות ערניים ולנקוט באמצעי בטיחות וזהירות בטרם העברת כספים. עבירות עוקץ וגניבה דוגמת אלו יכולות להתרחש בכל מקום בו מוחזקים כספים ובכל חשד לעבירה יש להעביר דיווח מידי למשטרה".