מרדכי מוגזמוף בהארכת מעצרו השנייה. צילום: יואב דודקביץ'

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שישי) כתב אישום נגד מרדכי מוגזמוף ברצח אחיו דוד מס בתחילת חודש מאי. 

״בשלב כלשהו, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית את המנוח. בעקבות כך ניגש הנאשם למטבח ולקח משם סכין מטבח בעלת להב של כעשרים ס"מ. הנאשם ניגש לעבר המנוח והחל לדקור את המנוח בחזהו ובפניו״ נכתב בכתב האישום.

״במעשיו המתוארים לעיל, גרם הנאשם בכוונת תחילה למותו של המנוח. הנאשם החליט להמית את המנוח והמית אותו בדם קר, בלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות שבהן יכול היה לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו להמית את המנוח והכין סכינים שבהם המית אותו״.

זירת האירוע ברחוב בר יוחאי. צילום: לירן תמרי

בתחילת חודש מאי, הוזעקו כוחות המשטרה לדירה ברחוב בר יוחאי בקטמון, שם אותר דוד מס ונאלצו לקבוע את מותו. אחיו מרדכי מוגזמוף נעצר בחשד לרצח ודקר אותו 24  דקירות בסכין קצבים. לפני  הארכת מעצרו האחרונה אמר: "אני אוהב אותו. אני מצטער. כואב לי מה שקרה".

לפי עדויות האחים בחקירה החשוד ברצח אמר: "סיימתי את המלאכה, אתם יכולים להזמין אמבולנס". על פי החשד, הוא ביצע את המעשה כשאח ואחות נוספים היו נוכחים במקום

דוד מס ז"ל. צילום: מהפייסבוק

מס ז"ל עבד בשנים האחרונות במחלקת הנדסה ואחזקה של קול ישראל, רשות השידור בשני העשורים האחרונים. עמיתתו לעבודה ורד יפתחי גרין, שהכירה אותו ב-25 השנים האחרונות סיפרה עליו: "בעיקר הדמות שלו לא מתחברת לאירוע".