כתב אישום הוגש נגדו. צילום: shutterstock

כתב אישום הוגש נגד אילן אברמוב, שנחשף בתוכנית 'המתחזים', בגין קבלה במרמה של למעלה מ-7 מיליון שקלים, מאנשים שונים, בין היתר מבת זוגו בעבר ובני משפחתה. כתב האישום מייחס לאברמוב עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי עובד, גניבה בידי מורשה, מעשי מרמה, הלבנת הון, ועוד.

על פי האישום, אברמוב ביצע עבירות אלה בעת שהיה מצוי בהליכי פשיטת רגל, ובעל חובות מוצהרים של כ-12 מיליון שקלים. במהלך שנת 2015 החל לעבוד בחנות טבע בירושלים. לאורך תקופה של כ-3 שנים, ביצע מספר רב של מעשי מרמה, הציג מצגי שווא וטענות כזב בפני מספר רב של אנשים, הכל במטרה להונות, לקבל מהם במרמה כספים, ולגנוב את כספיהם.

אברמוב מואשם בהלבנת הון בהיקף של למעלה מ-7 מיליון שקלים, ובקבלת דבר לידיו, במרמה או בגניבה.

על פי האישום, אברמוב הציג את עצמו בפני אנשים שונים, בין היתר מי שהייתה בת זוגו לאורך תקופה זו, ובני משפחתה, כבעליהם של בתי עסק שונים בירושלים, זאת במטרה למשוך אותם להשקיע כספים בהיקף גדול באותם בתי עסק, במרמה.

בין היתר, מפרט האישום כיצד לאחר שהחל לעבוד בחנות טבע בעיר, ולאחר מצג שווא אותו הציג בפני בעלת החנות לפיו החנות נוחלת הצלחה תחת עבודתו, טען בפני בעלת בית העסק כי הוא משתמש בהמחאות של החנות לצורך תשלום לספקים וניהול שוטף של החנות, כאשר בפועל ניצל את גישתו אליהן והשתמש בהמחאות לצורך מטרותיו האישיות: הימורים, ומתן המחאות בטחון לנפגעים אחרים אותם הוליך שולל.