"הרגיש שהתינוק לא אוהב אותו - ואיבד שליטה". אילוסטרציה: שאטרסטוק

"הוא פשוט הרים אותו מהכתפיים וטלטל אותו. צעקתי לו מיד 'תפסיק'": תמלילים מצמררים מחקירת משטרה, שהגיעו לידי "ידיעות ירושלים", חושפים מסכת התעללות בדרום העיר כלפי פעוט בן חודש שבה מואשם אביו. "הוא אמר שאולי הבן שלנו לא אוהב אותו וזה הרגיז אותו וגרם לו לאבד שליטה. לא ידעתי עד כמה זה מסוכן", אמרה האם למשטרה.

תחילת הפרשה בדיווח של גורמים בטיפת חלב, שהפך לחקירת משטרה, כשבהמשך הוחלט להגיש כתב אישום נגד האב. על פי האישום, שהוגש לאחרונה, הוא פגע בבנו הפעוט, בן חודש בלבד. בין היתר נהג האב לצבוט אותו ולגרום לו לסימנים כחולים, לנשוך את רגליו ולטלטל אותו בחוזקה בשעה שהוא צורח ובוכה

תמלילי החקירה של אימו של הפעוט חושפים כיצד נהג האב לפגוע בבנו מכיוון שהרגיש שהוא לא אוהב אותו. "הזוגיות שלנו מצוינת. אני אוהבת אותו", פותחת האם את עדותה במשטרה. "אני זוכרת שלבן שלי היו סימנים מסוימים. שאלתי את בעלי מה זה, והוא אמר שאולי זה בגלל שהוא צבט אותו בלחי. אמרתי לו שהוא צריך להיזהר יותר. היו לו סימנים אדומים בתוך הלבן של העין, אחרי זה סימן אדום על ארובת העין. אני מאוד נבהלתי. לאחר מכן ראיתי נשיכות על גופו בצבעים לא כל כך יפים. הראיתי לו את הסימנים. הוא מיד אמר שהוא הגזים".

"ברגע שבעלי היה נכנס לחדר הבן שלנו היה בוכה ממנו", ממשיכה האם בעדותה. "אמרתי לו שנראה לי שהוא מפחד ממנו. בעלי נעלב, ואז הוא אמר לי שאולי עדיף שהוא ינתק קשר ממנו".

עוד מתארת האם מקרה שבו נכנסה למקלחת והשאירה את הפעוט עם האב. "שאלתי את בעלי אם הוא הוא יכול לטפל בו והוא אמר שכן. היתה לי הרגשה לא טובה". במהלך המקלחת, מתארת האם, היא שמעה את התינוק צורח. "יצאתי במהירות ואז ראיתי את בעלי מטלטל אותו. הוא הרים אותו מהכתפיים וטלטל באוויר כשחצי גופו שכוב על המיטה. צעקתי מיד לבעלי שיפסיק והוא הפסיק. אחר כך דיברנו הרבה ואמרתי לו שהוא צריך ללכת לטיפול. הוא אמר שהוא הרגיש שהתינוק אולי לא אוהב אותו וזה הרגיז אותו וגרם לו לאבד שליטה. אף פעם לא ראיתי את בעלי משתמש עם הידיים, הוא אף פעם לא מתעצבן ולא צועק, הוא אדם שלא מרים יד". 

כשהחוקרים שאלו את האם מדוע לא לקחה את בנה להיבדק ביוזמתה, ענתה: "לא ידעתי עד כמה זה מסוכן".

למרות העדויות, החשוד שוחרר ובשבועות הקרובים יחל משפטו.

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את האב, הציג את הצד שלו וטען כי "האשה השתמשה במשטרה להרחיק את הילדים מהאב האוהב במסגרת מאבק פנימי ביניהם. בפועל, לא נמצאה ולו שריטה על הילד ואין לי ספק שהנאשם יזוכה מכל אשמה".