ניידת משטרה. צילום: יאיר שגיא

אירוע חמור במחוז ירושלים: למרות שמעולם לא הוציא רישיון, שוטר במחוז ירושלים זייף רישיון נהיגה באמצעות תוכנת POWER POINT. כמו כן באחת ההזדמנויות יצא השוטר לאירוע חירום משטרתי כשהוא נוהג בניידת משטרה, כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (ב') באמצעות המחלקה לחקירת שוטרים.

השוטר, המשרת במחוז ירושלים במסגרת שירות חובה החל לחפש לפני שנה צילומים של רישיונות נהיגה במנוע החיפוש 'גוגל', לאחר שמצא צילום מתאים ערך השוטר את התמונה באמצעות תוכנת עריכה כך ששמו הופיע על גבי רישיון הנהיגה. על פי כתב אישום השוטר הדפיס את הרישיון המזויף והכניסו לארנקו, בנוסף הוא שמר צילום של הרישיון המזויף בגלריית התמונות במכשירו הנייד.

במהלך חודש אוקטובר 2018 שובץ השוטר המזייף למשמרת יחד עם שוטר נוסף, השוטר שצוות לשוטר הנאשם ציין כי אין ברשותו רישיון נהיגה "לשמע דברים אלו אמר הנאשם לשוטר כי הוא יתלווה לניידת וינהג, תוך שאינו מיידע את ראש המשמרת שלא עבר מבחן נהיגה מעשי, ואינו מחזיק רישיון נהיגה כדין"

במהלך המשמרת התקבל במוקד המשטרתי קריאה לאירוע חירום, השוטר הנאשם לא היסס ויצא לאירוע בניידת בה הוא נהג תוך הפעלת סירנה, במהלך הנסיע לאירוע הוא סטה מהנתיב ופגע ברכב אחר.

"בעקבות האירוע, הוחלט על ידי המשטרה לתחקר את נסיבות האירוע, במסגרת התחקיר פנה רכב התחבורה המשטרתי אל הנאשם ושאל אותו באם מחזיק רישיון אזרחי, הנאשם השיב בחיוב ולבקשתו של הבוחן לראות את הרישיון, העביר לו הנאשם באמצעות תוכנת 'ווטסאפ' את צילום הרישיון המזויף שהיה שמור במכשיר הטלפון שלט", נכתב בכתב האישום.