שערי צדק. צילום: יואב דודקביץ'

מבית החולים שערי צדק נמסר היום כי הגבר שפונה אתמול מקופת חולים 'מאוחדת' בגילה אינו נושא את נגיף הקורונה.

"תוצאות בדיקות המעבדה שנלקחו מהגבר בן ה- 52 שהופנה לבידוד ביתי אתמול שוללות את החשד להידבקות בנגיף הקורונה. שערי צדק ערוך לכל תרחיש ופועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות", מסרו.

כזכור, אתמול הובהל גבר לבית החולים שערי צדק מסניף מאוחדת בגילה מחשש כי נושא את הנגיף.  על פי אחד התושבים שנכח במקום, לתושבים חולקו מסכות.  המרפאה חזרה לשגרה לאחר זמן קצר. כאמור אין חשש לנגיף בירושלים.

כזכור, במשרד הבריאות מבקשים לשקול את נחיצות הנסיעות ליעדים: תאילנד, יפן, הונג קונג,  סינגפור,  מקאו, דרום קוריאה,  טיוואן, זאת בנוסף לאזהרת המסע שניתנה לגבי סין.

משרד הבריאות הרחיב לאחרונה את הגדרת המקרה של חשד לנגיף הקורונה לצורך ביצוע בדיקת מעבדה לחוזרים מהיעדים שצויינו לעיל.  על פי ההגדרה החדשה, אדם שעונה על אחד משני הקריטריונים הבאים: שהה במגע הדוק עם חולה מאומת או שהה באחד מהיעדים שצויינו ובתוך 14 יום מהמגע עם החולה המאומת או מהחזרה מאחת המדינות האמורות, הופיעו אצלו: חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר.  על מי שעונה לקריטריונים אלה יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד, להימנע ממגע עם הסובבים, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולפעול בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד.