שביל הגישה לעין יעל שיוחלף בכביש סלול. צילום: רפי פרלשטיין

אחרי הרצח המזעזע - בעיריית ירושלים מתכננים לסייע לחוות עין יעל שבה התנדבה הצעירה אורי אנסבכר ז״ל. בסיור שהתקיים היום במקום,  לבקשת ראשי העמותה, ראש העירייה משה ליאון התחייב לפעול מול תוכנית אב לתחבורה להוסיף תחנה בסמוך לחווה לקו 363 של חברת אגד תעבורה שפועל מהר גילה לכיוון קניון מלחה, על מנת לאפשר גישה נוחה יותר למבקרים במקום, מה שלא קיים כיום.

בתוך כך, כיום מפעילה העירייה שירותי הסעות לתלמידים שמגיעים למקום - שיתוגברו מעתה. בנוסף, רתתוכנן סלילת כביש גישה מוסדר, במקום שביל העפר שמוביל למתחם כיום, כמו גם על הצבת שער חשמלי שיחליף את השער המיושן שמשמש את המקום מזה שנים ארוכות.

יעלים הוא מרכז טיפולי לאוכלוסיות בסיכון ובעלות צרכים מיוחדים ומדי שנה מגיעים אליו עשרות מטופלים בגילים שונים מדי יום. ""היא סיפרה לי על הרצון שלה לאסוף את השברים כדי להצליח להיות שם עבור האחרים. בסוף השיחה היא ביקשה קצת זמן לעצמה כדי להתארגן ולהמשיך את היום שלה בשירות ויצאה לטבע לבדה. לצערנו היא לא חזרה", סיפר יוגב. לדבריו, "היא הייתה עושה זאת באופן קבוע, היציאה לטבע היה שגרה אצלה. אחרי שעתיים שהיא לא חזרה כבר הבנו שמשהו לא בסדר".

 ליאון אמר בדבריו, כי "באים לפה נערים חילונים, ערבים, חרדים ודתיים, מכל המינים והסוגים, מרקם שמייצג יותר מכל את ירושלים. אורי הייתה כל כך מיוחדת, היא התנדבה כדי לתת את כל עולמה לילדים הללו. אני שומע ממכם שהיא רצתה לצאת להיות עם עצמה כי היה לה קשה, למה היה לה קשה? כי היא לקחה לליבה את כל המצוקות של הילדים הללו, הלב מתרסק".

צילום: רפי פרלשטיין

עוד הוסיף, "אורי הייתה מלאת ערכים, אוהבת את הזולת, לעבוד עם נוער זו עבודה שעושים עם אהבה או שלא עושים. כשאתה מגיע לפה אתה מבין עד כמה העבודת קודש הזו חשובה לחברה ואיזו בחורה איבדנו. אנחנו מבכים את לכתה בצורה טראגית כל כך. בלילה שזה קרה היו לי הרבה מאוד ייסורי מצפון, כל הזמן חשבתי איפה היינו, איפה העירייה הייתה, עשינו את כל הבדיקות האפשריות".