המעון בפסגת זאב. "לפעמים מגיע מנהלת מנווה יעקב". צילום: יואב דודקביץ'

הצוות הנעלם של מעון 'אמונה': עשרות הורים לילדים הלומדים במעון 'אמונה' בפסגת זאב דורשים מהנהלת הרשת תשובות לאחר שהמנהלת ומטפלת נעלמו יום אחד מהמוסד. "מאז שהן נעלמו המעון מוזנח", אמרה אחת האימהות

בבוקר ירושלמי קריר, לפני כחודש, הגיעה מ' למעון בפסגת זאב. היא הכניסה את הילד שלה לאחד הגנים במתחם וצעדה לעבר משרד המנהלת כדי לברר עימה מספר דברים הקשורים לגן. להפתעתה משרד המנהלת היה סגור. היא החליטה לגשת למשרד המטפלת וגם הוא היה סגור.

"אף אחד לא אמר לנו דבר", אמרה השבוע מ'. "בתוך זמן קצר זה הפך לשיחת היום וכולם רצו לדעת לאן נעלמו המנהלת ומטפלת נוספת. אחרי שפנינו להנהלת 'אמונה', הופיעו שלטים על הדלתות שלהן שמודיעים שהן חולות. זה היה עוד יותר מוזר".

אחרי שעברו ימים רבים החלו ההורים לברר את פשר ההיעלמות. "הבנו שאחת האימהות הגישה תלונה נגד המטפלת ולמחרת היא הפסיקה לבוא לגן, גם המנהלת לא באה, בלי שום קשר. אבל איתנו אף אחד לא דיבר יש כאן 80 ילדים שלומדים ואף אחד לא יודע מה קורה לצוות החינוכי הבכיר".

לטענת מ', מאז היעלמותן של שתי הגננות הגן החל להיות מוזנח. "המשרדים כמובן נשארו סגורים, לא הביאו אף אחת שתחליף אותן. ואז הכול נופל על הצוות הזוטר, שגם ככה מתקשה להתמודד עם כל כך הרבה ילדים", הם אומרים. "לפעמים מגיעה לכאן המנהלת של נווה יעקב, אבל היא מגיעה לזמן מועט

"אין מי שינהל את הפעילות, אין פעילויות מיוחדות כמו שהיו בעבר וגם חג החנוכה עבר ללא אירועים חגיגיים. אנחנו קבוצה של מספר הורים שדורשים מהנהלת 'אמונה' להתנהל בשקיפות ולהגיד לנו מה  בדיוק קרה".

הנהלת 'אמונה': "לפני כחודש נאלצה מנהלת המעון באופן פתאומי לעבור הליך רפואי. מינינו מנהלת חלופית והוצאנו הודעה להורים. כמו כן הגיעה המפקחת מספר פעמים כדי לוודא את ההתנהלות התקינה. לשמחתנו, בשבוע שעבר, חזרה המנהלת הקבועה בבריאות איתנה לעבודתה. לפני יציאתה לחופשת מחלה, וללא כל קשר, הגיעה אלינו תלונה על אחת המטפלות בגין אלימות. המטפלת הוזמנה מידית וכדין לשימוע. לצערנו, מאז השימוע הצהירה אותה המטפלת על חופשת מחלה".