דבש. בסוף הכל הסתדר. צילום: רפי קוץ

הדרמה שמאחורי הסיעה ממזרח ירושלים: אחרי ש'ירושלים שלי', סיעתו של רמדאן דבש, זכתה ל־3,001 קולות בלבד ולא עברה את אחוז החסימה – מתברר בסוף השבוע כי מאחורי הקלעים התנהלה דרמה לא קטנה, בכל הנוגע לכלכלת הקמפיין.

הבלגן החל כיממה בלבד לאחר הסיבוב השני, אז התפרסם פוסט בדף הפייסבוק של סיעתו של דבש בו טוענים פעילים כי הוא מתחמק מלשלם את שכרם אותו הוא היה צריך לשלם עד העשירי בנובמבר

בפוסט שפרסמו, טענו חלק מהפעילים של המועמד הערבי למועצה כי הוא מחזיק בחובות של למעלה מ־800 אלף שקל לעובדים ועוד חובות של מאות אלפי שקלים לספקים שונים שהציוד שלהם שימש את הקמפיין.

אלא שכאן לא נגמרה הפרשה. למיינט ו"ידיעות ירושלים" הגיעה הקלטה משיחה שקיים ישראל הס, ממקימי עמותת 'רצים ללא גבולות' ומי ששימש יועץ חיצוני לקמפיין של דבש ומייצג את העובדים - עם נאהל דבש, אחיינו של יו"ר הסיעה. בשיחה נשמעות טענות קשות על התנהלותו של דבש בנושא השכר לפעילים.

מנגד, בסביבתו של דבש טוענים כי הסיכום בינו לבין עובדי הסיעה היה כי במידה והאחרון יכניס מנדט למועצת העירייה, מה שיעניק לו מימון מפלגות, הוא ישלם את שכרם, אך במידה וסיעתו תישאר בחוץ, מה שקרה בסופו של דבר, אין הוא צריך לממן את שכרם.

דבש טוען כי שיעור החובות בהן מדובר הוא כמאה אלף שקל, ולא כפי שנטעןהוא הוסיף כי למעשה הפרשה סגורה: "אני שמח לבשר שאחרי שישבנו והגענו לסיכומים הכל מאחורינוהגעתי להסדרי תשלומים עם כל העובדים, אקח הלוואה ואחזיר את הכספים בתקופה הקרובה. הס התנצל בפניי על הדברים שאמר ואני שמח על כך".

הס: "כשלושה שבועות לפני הבחירות הצטרפתי (ללא שכר) לקמפיין של רמדאן דבש, במטרה לסייע לתנועת ערביי מזרח ירושלים, שהתגבשה כשנה קודם לרוץ למועצת העירהיות שרמדאן נותר המועמד המזרח ירושלמי האחרון המשכנו איתו. אני מעריך את האומץ שלו, אך הוא לא היה המועמד הראשון

"רמדאן התחייב לשלם משכורות למאות עובדי הקמפיין לפי החוק עד ה־9 בנובמבר. לאחר שהכסף לא הגיע העובדים ביקשו שאסייע להם לקבל את שכרם כפי שהובטח. בין עובדי הקמפיין נמנות נשים ערביות רבות שעבדו כחודש ולא מכירות את ההתנהלות מול החוק הישראלי. בסוף, לאחר משא ומתן, הושגו הסכמות בין כל הצדדים לפריסת והסדר חובותיו של רמדאן

"חשוב לי במיוחד להדגיש שנית כי לא ניהלתי משא ומתן עבורי, אלא למען קבלת שכרם של מאות עובדים ועובדות מזרח ירושלמים".