משה ליאון. צילום: רפי פרלשטיין

מרכיב את הפאזל: אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, צפוי ראש העירייה משה ליאון לסגור הסכמים קואליציונים עם סיעות ש"ס ודגל התורה כבר הערב (שלישי).

לפי ההסכם המתגבש עם סיעת ש"ס, צביקה כהן יכהן כסגן ומ"מ ראש העירייה ויחזיק בתיק הכספים, חיים כהן יכהן כמשנה לראש העירייה ללא שכר, אברהם בצלאל יכהן כסגן ויחזיק בתיק החינוך חרדי וספורט חרדי, שמואל מרציאנו ישמש כמחזיק תיק הקליטה, וחבר המועצה החדש צביקה אסולין ישמש כמחזיק תיק קידום נוער.

דגל התורה תקבל בחלוקת השלל את תיק התכנון והבנייה, וועדת ההקצאות, תרבות תורנית, ושני סגני ראש העירייה, בהם יחזיקו אליעזר ראוכברגר שישמש גם כמ"מ, וחבר המועצה ישראל קלרמן.

בתחילת השבוע סגר ראש העירייה הסכמים קואליציונים עם סיעות הליכוד, הבית היהודי ומאוחדים. ובסביבת משה ליאון מקווים כי כבר ביממה הקרובה יחתמו הסכמים גם עם סיעת מרצ, שצפויה לקבל את הוועדה לקידום מעמד האישה, וחברת המועצה פלר חסן נחום שצפויה להחזיק בתיק קשרי חוץ שיקום לתחייה לרגל הקואליציה החדשה.

הזרקורים מופנים כעת לסיעת התעוררות על שבעת מנדטיה, יחד עם שני המנדטים של יוסי חביליו ויהודה בן יוסף, תשעה מנדטים בסך הכל. משה ליאון רוצה את עופר ברקוביץ לצידו, ואחרי שבועיים של הכחשות, גם בכירים בסיעה הפלורליסטית אישרו היום כי ישנה פריצת דרך במגעים עם ליאון. האם ראש העירייה החדש יצליח להרכיב קואליציה מקיר לקיר? בסביבתו בטוחים שכן, אנחנו נמתין במתח.