בית הכנסת בבית וגן. צילום: פרטי

חודש לאחר שהורה ראש העירייה משה ליאון לפנות את המבנה הבלתי חוקי ששימש כבית כנסת בגבעת האנטנה שבבית וגן, למיינט ירושלים נודע כי בימים האחרונים המבנה חזר למקומו.

כזכור, בחג סוכות האחרון הוקמה סוכה גדולה על שטח ציבורי ששייך לעירייה בבית וגן. לאחר החג המתפללים הגדילו את המבנה והחלו להשתמש בו כבית כנסת, זאת למרות שמספר שבועות לפני כן חתם משה ליאון בעצמו על צו חניה שאמור להכשיר את המקום עבור חניון למורי בית הספר 'בויאר' הסמוך.

בהתערבות חבר הקואליציה יוסי חביליו ('מצילים את ירושלים'), ובהוראת ראש העירייה - הגיעו הצדדים להסכמות לפיו המתפללים יפנו מרצונם את המבנה וכך היה. אלא שתמונות שהגיעו למיינט ירושלים מוכיחות כי בימים האחרונים חזר המבנה הבלתי חוקי למתחם, זמן קצר לאחר פינויו. כמו כן, על פי העירייה, הוקצה לאחרונה המגרש למבנה ציבורי ובמקום יקודם גם הקמת גן ילדים.

מי שהתערב בנושא הוא חביליו, שפנה לליאון ודרש לפנות את המבנה כבר בימים הקרובים. לטענתו, ראש העירייה נתן את הסכמתו למהלך ובימים הקרובים המבנה אמור להתפנות.

חביליו: "פניתי לראש העירייה וכן לכל גורמי העירייה ודרשתי לפרק את בית הכנסת הלא חוקי באופן מיידי. יש כאן מדרון חלקלק שיכול להביא לפגיעה בשלטון החוק ואנרכיה, ולכן לא ניתן להתפשר. מעבר לכך השטח מיועד לחניון לטובת מורי ומורות בית הספר בויאר במסגרת התכנית שלי להקמת חניונים בשכונות. אני לא מתכוון להתפשר בעניין".

יוסי חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

מהעירייה נמסר: "מדובר במגרש המיועד למבנה ציבורי ובמקום מקודמת הקמת גן ילדים. חריגות בבניה מטופלות ע"י גורמי האכיפה העירוניים".