בית מדרשה. צילום: shutterstock
התושבים הביעו התנגדות נחרצת - העירייה לא הקשיבה: ועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר בניית מדרשה בבית הספר הרטמן במושבה הגרמנית. ברגע האישור נרשמו אינספור התנגדויות, שעיקרן - המהלך אינו משרת את התושבים.

למכון שלום הרטמן היו כוונות טובות: תרומת מוסד חינוכי גדול לבנות לעיר הבירה של ישראל. המהלך הועלה בשבוע שעבר לדיון בוועדת המשנה לתכנון ובנייה בעירייה, שם ניתנה להורים ולתושבים הזכות להציג התנגדויות לתוכנית. מי שהגישו את ההתנגדויות היו ועדי ההורים בבתי הספר יהודה הלוי ובית חינוך, בשיתוף עם פעילים חברתיים ואורבניים ממרחבי השכונות הסמוכות, בטענה כי הסדרי התנועה בקרבת בית הספר החדש סותרים את הנחיות מינהל התכנון

"בית הספר יהודה הלוי מונה 500 תלמידים, רובם המוחלט תושבי השכונה והאזור", נכתב מטעם ועד ההורים. "אנו מביעים את התנגדותנו הנחרצת להסדרי התנועה החדשים. ההסדר המוצע משול לניסיון לכבות שריפה באמצעות שפיכת נפט. במקום להקטין את כמות הרכבים הנכנסים לרחוב ולתעדף את הולכי הרגל, ההסדר החדש עושה בדיוק את ההפך". 

גם הפורום האורבני במינהל הקהילתי 'גינות העיר' הגיש התנגדות לתוכנית. "בזמן שאוכלוסיית העיר צפויה לגדול ומצוקת השטחים החומים צפויה רק להחמיר, לא ייתכן כי העירייה תקדם תקדים מסוכן של שינוי ייעוד של שטח חום לזכות הדרך", נכתב במסמך שהגישו לוועדה.  

אזרח פרטי בשם אלי לוי אף הציע לבטל כליל את המהלך. "יש לציין שהוא לא משרת את תושבי השכונה וסותר את המדיניות שלפיה יש לתת עדיפות למוסדות המשרתים את תושבי השכונה", כתב. "אמי אלמנה מבוגרת שנתמכת על ידי מטפלת צמודה והיא גרה במרחק של מטרים בודדים ממקום הבנייה המתוכנן. אין ספק שהבנייה עלולה לדרדר את מצבה הבריאותי שרעוע גם כך".

אלא שלמרות ההתנגדויות הרבות, לבסוף, כאמור, אישרה הוועדה את בניית המדרשה.