התמרור החדש. (צילום: לירן תמרי)

עיריית ירושלים תסיר את התמרור שאוסר נסיעה בשבת: הבוקר (ראשון) פורסם במיינט ירושלים כי תמרור חדש שהוצב באחד מהרחובות המרכזיים של פסגת זאב שאוסר נסיעה בשבת ובחג.

בעקבות הפרסום בעיריית ירושלים מדגישים כי "מדובר בתמרור ישן, שנפל והוחזר למקום שגוי. כמובן שהוא יועתק למקום הנכון"  ואף ממליצים למודאגים "לא למהר להסיק מסקנות וליצור מתחים מיותרים בין חלקי הציבור, לפני שבודקים לעומק את הנתונים". 

על פי הנוהל העירוני, סגירת רחוב בשבת טעונה אישור של ועדת התחבורה ואישור של מועצת העירייה.

מוקדם יותר אמר חבר מועצת העיר, עו״ד יוסי חביליו כי ״הנושא לא מוכר לי ואבדוק אותו. מבחינתי הדבר הזה לא יקום ולא יהיה לא ברחוב ״נתיב המזלות״ ולא באף מקום בירושלים. זה מדרון חלקלק שאסור לאפשר אותו״

חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

מהוועד למניעת התחרדות שכונת פסגת זאב נמסר: "פסגת זאב, על כל חלקיה, היא שכונה חילונית-מסורתית, תמיד הייתה. הצבת שלט מעין זה בחלקה הצפוני של השכונה הינו צעד שנוגד באופן מובהק לצביון השכונה.

במשך שנים, דאג ראש העיר הקודם, ניר ברקת, לשמור על צביונן של השכונות השונות, מתוך הבנה שכך יימנע חיכוך מיותר בין התושבים. אנו תושבית פסגת זאב, דתיים כחילוניים כמסורתיים, לא מוכנים לקבל רחובות סגורים, הדרת נשים וקווי 'מהדרין' בשכונה. אנחנו רוצים לגור בשכונה פלורליסטית שמכבדת את כל תושביה והם מכבדים אותה.

ועד הפעולה של השכונה קורא לראש העיריה, משה ליאון, להתחייב בפני תושבי השכונה הגדולה ביותר בעיר כי לא ייתן יד לשינוי צביונה של השכונה. מר ליאון פועל רבות לקידום תכניות בנייה עבור המגזר החרדי באמצעות הרחבת השכונות החרדיות. כמי שהצהיר לא אחת כי הוא "ראש העיר של כולם" אנו קוראים לו לעמוד במילתו".