אלף איש במסע הלוויה של הרוגות תאונת האוטובוס. צילום: אלישע בן קימון

מאות ליוו במודיעין עלית את רוחמה רוזן (27) תושבת רוממה שנהרגה היום בבוקר (א') בתאונה בכביש 433 סמוך ליישוב בית חורון. רוזן התגוררה בשנים האחרונות בהוסטל 'עלה שיח' בירושלים אך במקור היא ממודיעין עלית.

"רוחמה היתה בחורה מקסימה עם תסמונת דאון שהתקדמה המון בתקופה שהייתה אצלנו", אמרה אסתי ברוק, מנהלת ההוסטל "עלי שיח" בירושלים, שבו התגוררה רוזן בעשור האחרון. היא הגיעה ברמת תפקוד מסוימת והתקדמה המון".

רוחמה עשתה את דרכה להוסטל בירושלים. "עצם זה שהיא חזרה הבוקר משבת בבית המשפחה חזרה להוסטל לבד באוטובוס מעיד על היכולות שלה", סיפרה מנהלת ההוסטל. "בצהריים קיבלנו עדכון שהיא לא הגיעה למרכז התעסוקה והתקשרנו אליה המון פעמים. היא לא ענתה, עד שקצין משטרה ענה והסביר שהיא הייתה מעורבת בתאונה".

האוטובוס שהתהפך ומנוף שפעל בזירה. צילום: אוהד צויגנברג

"רוחמה היתה בחורה שמחה, תמיד עם חיוך", הוסיפה המנהלת ברוק. "הבנות האחרות אמרו 'תמיד רצינו להיות שותפות איתה בחדר'. היא תמיד עשתה את כל התורנויות בלי למצמץ ובשמחה. אני זוכרת שכאשר אבא שלה הגיע אמר לנו 'אולי יום אחד היא תתחתן'. אז אמרתי לאבא - 'וואי, מי יודע, אולי יום אחד'. היא כל כך התקדמה שזה פשוט היה מטורף".

הבוקר (א') אירעה תאונה קשה וקטלנית בכביש 443 מכיוון מודיעין לירושלים. אוטובוס של קווים שעשה את דרכו לירושלים התנגש ברכב מסחרי, הנהג איבד שליטה והתהפך על צידו. במקום נפצעו יותר מ-40 נוסעים חלקם במצב קשה מאוד שפונו לבתי החולים. המשטרה חוקרת באזהרה את שני הנהגים.